Gündem

Fetihtepe’de halk eşkiya’ya karşı…

Fetihtepe’de halk eşkiya’ya karşı…

Beyoğlu Okmeydanı Fetihtepe Mahallesinde kentsel dönüşüme karşı çıkan vatandaşlara silah çekilmesini protesto etmek için Kentsel Dönüşüm Merkezi önünde yapılan ve CHP Beyoğlu İlçe Başkanı Şahin Dil tarafından okunan basın açıklamasında  “anlaşılıyor ki belediyenin sessizliği suçluluğunun telaşından kaynaklanıyor, halkı baskı ile sindirmek eşkıyalar eli ile korkutmak gayesinde olan kirli menfaat odakları Tarlabaşı’nda yaptıklarını Okmeydanı’nda yaparak semt sakinlerini bu bölgeden sürgün etmek istemektedirler” denildi.

SİLAH ÇEKENLER KİMLER…

CHP, İYİ Parti, HDP, SOL Parti, Türkiye İşçi Partisi, DSP, Merkez Partisi İlçe Başkanların da katıldıkları basın açıklamasında “ buna müsaade edilmeyeceği, halkla beraber şeffaf, yerinde ve hak temelli bir dönüşümün arzulandığı” belirtilen basın açıklamasında “ bu silah çekenlerin kimler olduğu, haklarında suç duyurusunda bulunulup bulunulmadığı, olaya neden sessiz kalındığı “ vurgulanırken açıklamaya CHP Beyoğlu eski İlçe Başkanı ve CHP Beşiktaş Belediye ve İBB Meclis Üyesi İnan Güney, CHP Beyoğlu eski İlçe başkanı Muharrem Bulut, CHP Beyoğlu Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Yıldırım, Erdoğan Horlu, Orhan Alkan’da katılanlar arasında idiler.

YÜKSEL MANSUR KILIÇ’DA KATILDI…

Açıklamaya katılan CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç ise yaptığı basın açıklamasında “ daha ince kentsel dönüşüm planlamaları ve çalışmalarında hak sahiplerinin elde edeceği hakkın en azından bir katı daha ellerinden alınmış görünüyor. Burada bir haksızlık var, Etütler ve incelemeler yapılmadan sadece rantsal dönüşüm için çalışmalar yapılmaktadır. Halkın mağdur edildiği her projeden vazgeçilmelidir” dedi..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu