Gündem

Şişli CHP’de istifa etmeyenlerden ortak açıklama

Şişli CHP’de istifa etmeyenlerden ortak açıklama

Şişli CHP İlçe Yönetiminin yönetim kurulunda yer alan 10 ismin istifası ile hukuken düşmesi sonrası kayyum atanmasına kadar CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından CHP Eyüp İlçe Örgüt Üyesi ve İstanbul İl Başkan Yardımcısı Güler Işıkçevahir’in görevlendirmesi sonrası gözlerin çevrildiği CHP Şişli İlçe’de yönetimden istifa etmeyen Işıl Aydın, Yadigâr Karabulut, Nazif Kerem Gözener, Sakine Ercan, Ünal Çağdaş Dikçe ve  Gökay Tolubaş’dan ortak açıklama geldi.

CHP ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETMEYEN YÖNETİM KURULU ÜYELERİNDEN AÇIKLAMA

20 Ağustos 2021 tarihinde, CHP Şişli Yönetim Kurulu üyesi olan 10 kişi toplu halde istifa “ettirilerek” İlçe Yönetim Kurulu düşürüldü. İçinde olmadığımız, iktidar yolunda partimize zarar verdiğini düşündüğümüz bu olay hakkında istifa etmeyen ilçe yöneticileri olarak hem örgütümüzü hem de kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hissediyoruz.

22 Aralık 2019 tarihinde ilçe kongremiz gerçekleşti. Bu kongrede bizler Kırmızı Liste bileşenleri, tek aday olarak “önerilen” İlçe başkanı ve listesini destekleme kararı aldık. Bu süreç olgunlaşırken mahalle seçimlerinde parti ilkelerimizi üyelerimize anlattık. Bizler İlçe Kongresinde istifa eden yöneticilerle aynı listede yer aldığımızda bu ilkeleri onların da savunduğunu düşünüyorduk.

Kongremizde bizlere oy veren, destekleyen ve seçilme gururunu yaşatan delegelerimize o salonda bir söz verdik. Bu söz, görev süremiz boyunca partimizi iktidara taşıyacak olan çalışmalarımızı İlçe başkanlığımızın çatısı altında gerçekleştirmek ve görev süremizi olması gerektiği zamanda tamamlamaktı. İşte tamda bu taahhüdümüz sebebiyle 6 ilçe yöneticisi olarak görevimize tüm olumsuzluklara rağmen devam ettik.  Amacımız Partimiz iktidara yürürken bu yolda, bir tuğla katkımız dahi olacaksa bunu gerçekleştirmekti.

20 Ağustos 2021 tarihinde ise yukarıda bahsettiğimiz ilke ve çalışma azmimize tezat ve bizleri tüm kamuoyuna karşı zor durumda bırakan istifa olayı yaşandı. Kongre ve örgüt iradesini ayaklar altına alan, belirli saikler tarafından verilmiş ve bizlerden habersiz şekilde planlanan bu kararla birlikte maalesef İlçe Başkanlığımız tartışmalara konu olmuştur.

Parti İlkelerimiz çerçevesinde;

Emek en yüce değerdir ilkesine inanan ilçe yöneticileri olarak, parti emekçisi yoldaşımızın oy çokluğuyla iş akdinin feshedilmesini KABUL ETMİYORUZ.

İlçe yönetim kurulu üyeleri olarak, hak, hukuk, adalet diyoruz, disiplin kovuşturmasında savunma hakkının gasp edilmesini KABUL ETMİYORUZ.

İlçe yönetim kurulu üyeleri olarak, en temel saygı ve siyasi nezaket kurallarının göz ardı edilmesini KABUL ETMİYORUZ.

İlçe Yönetim kurulumuzdan önceki tarihlerde de istifalar oldu, ama, eş güdümlü 10 kişinin istifasını kongre delegelerinin iradesine SAYGISIZLIK OLARAK GÖRÜYORUZ.

Daha birçok kabul etmediğimiz olay oldu, buna rağmen, “örgütün bütünlüğü” korumak için istifa eden taraf biz olmadık.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP 3. Olağan kurultayında söylediği gibi;

Partide bir yanlışı, bir eksikliği gördüğünüz zaman kayıtsız şartsız eleştireceksiniz. Yapılan herhangi bir yanlışa müsamaha göstermek, son derece yanlıştır; mahsuru faydasından büyük olur.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında, örgütümüzün vicdanına sonuna kadar güveniyoruz. Kendimizi örgütümüzün iradesine teslim ederken, Genel Başkanımızın başlattığı adalet yürüyüşünün devam ettiğini örgütümüze duyururuz.

Işıl Aydın, Yadigâr Karabulut, Nazif Kerem Gözener, Sakine Ercan, Ünal Çağdaş Dikçe, Gökay Tolubaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu