Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Fiyatlar düşsün istiyorsan eğer, seçime gel!

Kılıçdaroğlu "İnsanları tanzim satışla kandırmaya çalışıyorsun."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Fiyatlar gayet uygun. Vatandaşlarımızın kesesine uygun” diyen Partili Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a tepki gösterdi. 

Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifi’nin marketinde alışveriş yaptı. Erdoğan, alışveriş sonrası “Tarım Kredi Kooperatiflerimizin gördüğünüz gibi buradaki market gerçekten çeşitli ürünler noktasında, kalite noktasında, fiyatlar noktasında gayet uygun. Gerçekten vatandaşlarımızın kesesine uygun fiyatların uygulandığı bir yer” olduğunu söyledi.

Erdoğan‘ın açıklamasının ardından Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu:

“Halkımız market sepeti yapmak için kredi çekiyor; domatesi, biberi krediyle alıyor. Yemin olsun ki, zamlarla mücadelemiz bu kış çok sert geçecek. Yedirmeyeceğiz fakiri fukarayı sizin şaşaalı saraylarınıza. Zam peşinde koşan şirketler, bizim iktidarımızda unutsunlar kendilerini. Bu durumun yegâne kaynağı sensin Erdoğan. Senin tek adamcılığındır ülkeyi bu hale sokan. Üstelik her seçim öncesi insanları tanzim satışla kandırmaya çalışıyorsun. Fiyatlar düşsün istiyorsan eğer, seçime gel! Seni tarihe gönderdiğimizde göreceksin tüm fiyatların nasıl düştüğünü.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu