Gündem

Şişli Belediye ismi rahatsız etti

CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ TEOMAN SANCAR DENİZLİ KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNÜN HAZIRLADIĞI KİTAPTA YER ALAN ŞİŞLİ BELEDİYESİ YAZISININ SİLİNMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ “‘BU NASIL KİN VE NEFRETTİR”

Giderini Denizli Valiliği Yatırım ve İzleme Koordinasyon Başkanlığının üstlendiği Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bastırılan kentin camilerini konu alan ‘Denizli’nin Kalem İşi Camileri’ adlı bir kitaptaki resimde CHP’li Şişli Belediyesi’nin gönderdiği banklarının bulunduğu üzerindeki “Şişli Belediyesi’ yazısının tek tek elle boyandıktan sonra kitabın dağıtımı yapılması ile ilgili açıklama yapan CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar “Böyle bir rezalet görülmemiştir. Bu nasıl bir kin, nasıl bir nefrettir ki belediyemizin adının yazdığı bankın üzerini bile karalama gafletine düşüyorsunuz. O kadar acemice boyanmış ki tüm kataloglarda sonradan boyandığı belli oluyor. Şişli Belediye Başkanımız Muharrem Keskin’de olaydan duyduğu üzüntüyü tarafımıza iletti. Denizli İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Turhan Veli Akyol çıkıp derhal kendisine bu talimatı verenleri açıklasın. Bir gecede onu o makama getirenler mi bu talimatı vermiştir?” dedi.

Söz konusu olay ‘”Denizli’nin Kalem İşi Camileri”adlı tanıtım kitabın Kitabın 22’nci sayfasında Çivril ilçesindeki Savranşah Cami görseline yer verildi. Fakat cami fotoğrafında CHP’li Şişli Belediyesi’nin gönderdiği iki adet bank da yer alıyordu. İddialara göre kitabın baskıya hazırlanması sırasında fotoğraflar üzerindeki yazının silinmesi unutuldu. Belediyenin ismi yazılı banklar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde rahatsızlık yaratmıştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu