Gündem

Ataşehir Belediyesi toplu ibadete açılacak camilerde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor

ATAŞEHİR BELEDİYESİ 29 MAYIS CUMA GÜNÜ İBADETE AÇILACAK OLAN CAMİLERDE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR..

Coranavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır dezenfekte çalışmalarını hiç ara vermeden sürdüren Ataşehir Belediyesi, 29 Mayıs’ta yeniden vatandaşların toplu ibadetine açılacak camilerde önlem amaçlı ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor.

Coronavirüs salgınından dolayı 16 Mart’tan itibaren salgın kontrol altına alınıncaya kadar ülke genelindeki bütün cami ve mescitlerde cemaatle birlikte namaz kılınmasına ara verilmişti. Yayınlanan yeni genelgeyle, 29 Mayıs Cuma günü belirlenecek kurallar çerçevesinde öğle, ikindi ve cuma namazlarının camilerde cemaatle kılınabileceği kararı alındı.
Bu kararın ardından Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçedeki camilerde ilaçlama çalışması başlattı.

11 yıldan bu yana 15 günlük periyotlarla ilçedeki tüm ibadethane, okul ve sağlık kuruluşlarının dezenfeksiyonlarını sağlayan Ataşehir Belediyesi, koronavirüs salgını sebebiyle; Ataşehir’deki 76 cami, 2 cemevi ve 1 kilisede artık birer haftalık süreyle ilaçlama çalışmaları gerçekleştirecek.

Vatandaşların hijyenik şartlarda ve güven içerisinde ibadetlerini yerine getirebilmeleri için yapılan dezenfeksiyon çalışmalarında; tüm alanlar özel kıyafetli personel tarafından püskürtme yöntemiyle detaylı bir şekilde ilaçlanıyor.

Ekiplerin gerçekleştirdiği tüm ilaçlama ve dezenfeksiyon faaliyetlerinde Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ilaçlar kullanılıyor. Bakterileri ve virüslere karşı yapılan bu dezenfeksiyon çalışmalarında kullanılan ilaçların insan sağlığa olumsuz bir etkisi bulunmuyor.
Ataşehir genelindeki diğer ortak alanların, kamu kurumlarının, özel kuruluşların, parkların dezenfekte çalışmaları da düzenli bir şekilde devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu