Foto Haber

İBB Nisan-Mayıs Ayları Ortak Toplantıları başladı

Pandemi nedeni ile yapılamayan Nisan Ayı Toplantıları ile ortak olarak yapılan İstanbul Büyük Şehir Belediyesi  8. Seçim Dönemi 3. Toplantı Yılı Mayıs Ayı Toplantıları, 24 Mayıs 2021 Pazartesi günü yapılan ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılmadığı 1. Oturum ile başladı.

Mayıs Ayı’nın ilk Toplantısı öncesi yapılan CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas’ın  katıldığı İBB CHP Grup Toplantısı, CHP İBB Grup Başkan Vekili Doğan Subaşı tarafından yönetilirken Divan Yönetiminde ise İBB Meclis Üyeleri olan CHP Tuzla Belediye Meclis Üyesi Ülkü Sakalar, CHP Pendik Belediye Meclis Üyesi Tarık Balyalı, CHP Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Mesut Kösedağı, CHP Bahçelievler Gencay Özcan yer alan isimlerdi.

CHP İBB Grup Başkan Vekili İsmail Doğan Subaşı’nın yaptığı bilgilendirme konuşması sonrası Meclis Toplantısında görüşülecek olan gündem maddeleri hakkında bilgilendirmelere geçilirken CHP Şişli Belediye Meclis Üyesi Seyfi Erbaş, CHP Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi Coşkun Tanış, CHP Gaziosmanpaşa Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Demirel, CHP Maltepe Belediye Meclis üyesi Ayhan Akkaya söz alarak düşüncelerini paylaşan isimlerdi.

İBB 1. Başkan Vekili, İBB 2. Başkan Vekili, Encümen, İhtisas Komisyonu Seçimleri yapılması ve yoğun gündem nedeni ile CHP ve AKP Grup Başkan Vekillerinin aldığı ortak karar nedeni ile gündem dışı konuşmaların yapılmadığı İstanbul Büyük Şehir Belediyesi 8. Seçim Dönemi 3. Toplantı Yılı Mayıs Ayı Toplantıları 1. Oturumunda Denetim Komisyonunun raporu AKP Zeytinburnu Belediye Meclis Üyesi Muhammet Kaynar tarafından okundu.

İBB Meclis Üyelikleri anlamında sayısal çoğunluğu elinde bulunduran AKP’nin… çoğunluğu elinde bulundurduğu komisyonlardan biri olan Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan ve İBB’yi suçlayan rapor üzerine, CHP’nin görüşlerini CHP Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Ediz Zeyrek ve CHP İBB Gurup Sözcüsü Tarık Balyalı tarafından cevaplandırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu