Gündem

Kaftancıoğlu’ndan Soylu’ya yanıt: Yalancı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk ekranında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun koruma kararının kaldırılmasıyla ilgili "Tehdit yoktu" sözlerine Kaftancıoğlu'ndan yanıt geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk’te katıldığı programda “CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun korumalarını aldık, tehdit yoktu. Tehdit olmayan birisine, bu konuda herhangi bir rapor yok, korumanız olması gerekir mi? Dedim, kaldırın kardeşim. Korumasını aldım, 15 gün sonra DHKP-C tehdit etti Kaftancıoğlu’nu. Niye tehdit etsin? Bir sektör oluşmuş diyorum” ifadelerini kullandı. 

Soylu’nun bu açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt veren Kaftancıoğlu, “yalancı” diyerek sert tepki tepki gösterdi.

Kaftancıoğlu, Soylu’ya, “Yalancı! Madem tehdit yoktu (kendisinden daha büyük tehdit yok bu arada) öncesinde ne diye yakın ardından özel koruma statüsüne alınmışım? Sonrasında ise cevap hakkımı kullandırırlarsa yayında söyleyeceğim. Suç örgütleri ile tuttuğu işler ortalığa dökülen devletin utanç vesikası içinde bulunduğu kirliliği başkalarına yapıştırmaya çalışmakta. Yayını izlemiyordum şimdi fark ettim yayına bağlamıyorsunuz bari şu cümlemi okuyun. Benim adım Canan Kaftancıoğlu, adım Süleyman Soylu değil ki onun gibi terör örgütleriyle iş tutayım! Herkesi kendisi gibi sanıyor alçak!” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu