Foto Haber

Gezi Parkı bedel ödeyen halkındır

”Gezi Parkı bedel ödeyen halkındır”

Gezi Parkı Otopark girişinde basın açıklaması yaparak “sizlerin kirli oyunlarınıza nefret söylemlerinize ve hukuksuz müdahalenize asla geçit vermeyeceğiz” denildi.

Saat 13.30’da başlayan ve CHP Beyoğlu İlçe Başkanı Şahin Dil tarafından okunan basın açıklamasında ”Halkımız işsizlik, yoksulluk ve salgın ile boğuşurken AKP’nin gündeminin Gezi Park olması Saray ve şürekasının 19 yıldır doymak bilmeyen rant tutkularının çok iyi yansımasıdır. Çok açık ve net olarak ifade etmek isteriz ki Türkiye Cumhuriyeti tarihinde kendi halkına bu kadar düşmanlık eden bir iktidar daha görmemiştir. Biz büyük İstanbul depremi diyoruz onlar Kanal İstanbul diyorlar. Biz aşılar nerede diye soruyoruz onlar vatandaşa İBAN numarası veriyorlar. Biz 128 Milyar dolar nerede diyoruz onlar olmayan vakıf üzerinden Gezi Parkını gasp etmeye çalışıyorlar” denildi.

“2013’de Gezi Parkını yıkmaya çalıştılar fakat halkımızın onurlu ve ülke tarihimizin en geniş katılımlı ve barışçıl direnişi ile bu vandallığa geçit vermedi. Uğrunda çok bedel ödedik, Abdocan’ın, Mehmet’in, Ethem’in, Medeni’nin, Hasan Ferit’in, Ahmet ve Ali İsmail’in hayatları pahasına korudukları bu park halkındır ve her zaman da halkın kalacaktır” denilen basın açıklamasına CHP İstanbul İl eski Sekreteri Şahin Özdemir, CHP Beşiktaş Belediye ve İBB Meclis Üyesi İnan Güney, CHP Beyoğlu eski İlçe Başkanı Muharrem Bulut, CHP Beyoğlu İlçe Başkan Yardımcıları Ali Asker Ekici, Barış Koç, CHP Beyoğlu Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Yıldırım, Erdoğan Horlu, Reyhan Meral, CHP Beyoğlu Belediye ve İBB eski Meclis Üyesi İsmail Söylemez, CHP Beyoğlu eski Kadın Kolları Başkanı Dilek Gülsür, CHP Beyoğlu İlçe Örgüt Üyeleri Zeynel Saygılı, Kadim Taşbilek, Işık Öğütçü, Eyüp Karabulut, Engin Çankal, Mustafa Kocagil, Naim Şahin, Şerif Madendere, Aydın Ali Kalaycı, Eba Müslüm Kabaktaş’ta katılanlar arasında idiler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu