İstanbul

Emine Gülizar Emecan: “Bahçelievler’e değer katmak için geliyoruz”

CHP Bahçelievler Belediye Başkan adayı Emine Gülizar Emecan, "Bahçelievler'i daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için göreve talibiz. Depremlere karşı daha güvenli, daha dayanıklı bir hale getirmek için göreve talibiz... Bütçe disiplinine dikkat edeceğiz. Bütçemizi halkımızdan Bahçelievler'in projelerinden yana kullanacağız. Bahçelievler'e değer katmak için geliyoruz" dedi.

CHP Bahçelievler Belediye Başkan adayı Emine Gülizar Emecan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ile birlikte toplumun farklı katmanlarından kanaat önderleriyle buluştu.

CHP Bahçelievler Belediye Başkan adayı Emine Gülizar Emecan konuşmasında “Karşınızda Bahçelievler Belediye Başkan adayı olarak bulunmaktayım. Elbette ki benim de bir geçmişim var. Bu döneme gelene kadar. Bugüne kadar edinmiş olduğum gerekli mesleki birikim ve bilgimle ve beş yıl boyunca yürütmüş olduğum sizleri temsilen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapmış olduğum milletvekili olarak yapmış olduğum görevlerden edindiğim bilgilerle ve deneyimlerle karşınızdayım” dedi.

Geçmişte yerel yönetimlerle ilgili de bir deneyimi olduğunu ve bu deneyimlerle bugün sizlerle birlikte Bahçelievler’i yeni bir Bahçelievler yapmak için birlikte yönetmek için adaylığa, başkanlığa talip olduğuna vurgu yapan Emecan, Bahçelievler’in yaşadığı sorunları şu sözlerle anlattı:

“Bahçelievler aslında göç vermiş bir ilçe. 594 bin resmi nüfusu olmasına rağmen bugün 567 bine düşmüş. İnsanlar artık İstanbul’da ekonomik koşullarla daha yaşayamaz hale geldikleri için Bahçelievler’den de kendi memleketlerine bir göç almış. Yapı stoğunun çok yoğun olduğu, yapılaşmanın nüfusun yoğun olduğu sokaklarında yürünemeyen, trafiğinin sıkıştığı, yeşil alanlarının olmadığı, yetersiz olduğu, otopark alanlarının yapılmadığı ve en başta da kentsel dönüşümle ilgili hiçbir adımın atılmadığı bir ilçeden bahsediyoruz. Kimliğini kişiliğini kaybetmiş.”

BÜTÇE DİSİPLİNİNE DİKKAT EDECEĞİZ”

“Bahçelievler’e değer katmak için geliyoruz” diyen Emecan seçildiklerinde yapacaklarını şöyle sıraladı:

“Depremlere karşı daha güvenli, daha dayanıklı bir hale getirmek için göreve talibiz. Bahçelievler’i daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için göreve talibiz. Trafiğiyle, yollarıyla, otoparklarıyla, ulaşım hatlarıyla, toplanma alanları ve kentsel dönüşüm projeleriyle elbette ki sosyal belediyecilik anlayışımızla da Bahçelievler’de insana dokunacağız. Kadınlara, gençlere, çocuklara, dezavantajlı gruplara, engellilere, emeklilerimize. Tüm bu projelerimizi hayata geçirirken de öncelikle şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik anlayışıyla bu yönetimi gerçekleştireceğiz. Bütçe disiplinine dikkat edeceğiz. Bütçemizi halkımızdan Bahçelievler’in projelerinden yana kullanacağız.”

BAHÇELİEVLER KÜTÜPHANELERLE DOLACAK”

Bahçelievler’deki projelerini sıralayan Emecan “Özellikle gençlerin geleceğe hazırlanmasıyla ilgili tesislerimizi daha fazla arttıracağız. Bahçelievler kütüphanelerle dolanacak. Çocuklarımızın, gençlerimizin çalışabileceği alanlarla dolanacak. Kadın istihdamını mutlaka arttırmayı hedefliyoruz. Bu noktada her mahalleye bir kreş sözümüzü yeniden tekrarlamak istiyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yuvamız İstanbul projesi şu anda üç tane iki tanesi çalışır vaziyette. Biz o sayıları Bahçelievler Belediyesi olarak arttıracağız. Gençlerimizin üniversiteye lise sınavlarına hazırlanmalarına destek olacağız. Sporu destekleyeceğiz. Spor kulüplerine, amatör spor kulüplerine mutlaka destek vereceğiz.“

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu