İstanbul

Özgür Çelik Bahçelievler’de: AKP’li Bahçelievler Belediye Başkanı vaatlerinin % 30’nu bile gerçekleştirememiş

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Bahçelievler Belediye Başkan adayı Emine Gülizar Emecan, Bahçelievler’de kanaat önderleriyle bir araya geldi. Buluşmada AKP adayı Murat Kurum’u, verdiği 650 bin konut vaadi konusunda eleştiren Çelik “650 konutu 4 yılda yapamayanlar, 650 bin konutu nasıl yapacaklar çok merak ediyorum. Başladığı işleri bitiremiyor ama sanırım vaat inceleme konusunda başarılı. Proje kopyalama konusunda da başarılı” dedi.

Bahçelievler’de Abidin Park Öğretmevi’nde mahalle muhtarları, imamlar, sivil toplum temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Çelik, mevcut belediye başkanını vaatlerini yerine getirmemekle eleştirdi. “Bahçelievler Belediye Başkanı vaatlerinin % 30’nu bile gerçekleştirememiş. Onların söz verip yapmadıklarını Ekrem Başkanımız Bahçelievler’de yaptı” dedi. “Gururluyum çünkü karşınıza çok değerli iki isimle çıkıyorum” ifadelerini kullanan Çelik, “Birisi Cumhuriyet tarihinin en başarılı Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, diğeri ülkemize çok değerli katkıları olan Başkanımız Emine Gülizar Emecan” dedi.

EMİNE BAŞKANIM BAHÇELİEVLER’İN SORUNLARINI ÇÖZECEK, BAHÇELİEVLER’İ DEĞİŞTİRECEK”

Partisinden Bahçelievler Belediye Başkan adayı olan Emine Gülizar Emecan hakkında “Çok deneyimli bir isim. Milletvekili olarak ülkemize çok önemli hizmetler sundu. Bir inşaat mühendisi” ifadelerini kullanan Çelik, şunları söyledi:

“Bahçelievler 17 kilometrekarede 700 bin insanın yaşadığı bir ilçe. Bahçelievler’de kişi başına düşen yeşil alan miktarı 0,7 metrekare, Bahçelievler’in binalarının yüzde 80’i 99 depreminden önce yapılmış. Daha deprem yaşanmadan Bahçelievler’de yıkılan binalar var. Bir kilometrakerede 40 bin insanın yaşadığı ilçemizde köklü bir kentsel dönüşüm ihtiyacı var. Bunu da ancak bir mühendis, inşaat mühendisi ve deneyimli bir isim yapabilir. Emine Başkanımız Bahçelievler’i çok iyi biliyor. 2019’dan itibaren Bahçelievler’den sorumlu milletvekiliydi. Kendisiyle Bahçelievler’in riskli binalarında birlikte incelemeler yaptık. Emine Başkanımız, Bahçelievler’in kent yoksulluğundan, yeşil alana, alt yapıdan üst yapıya tüm sorunlarına hakim. Emine Başkanımız Bahçelievler’in sorunlarını çözecek ve Bahçelievler’i değiştirecek.”

BAHÇELİEVLER 25 YILDIR KÖTÜ YÖNETİLİYOR”

Bahçelievler’in 25 yıldır kötü yönetildiğini savunan Çelik, mevcut belediye yönetimiyle ilgili eleştirilerini şöyle sıraladı:

“Son 5 yılda Bahçelievler Belediyesi 9 milyar bütçe kullandı. Ancak elle tutulur, gözle görülür hizmetler yok denecek kadar az. Bahçelievler halkının bütçesi, üzerinde bir kişinin isminin yazıldığı sabunlara harcandı. Bahçelievler’de sürekli olarak reklam ve promosyon belediyeciliği yapıldı. ‘Ulu Cami – Milli Egemenlik Parkına Millet Bahçesi yapacağız’ dediler yapmadılar. Ayamama Deresine yeşil koridor dediler, Ekrem Başkanımız Yaşam Vadisi yaptı. ‘10 bin araçlık otopark yapacağız dediler’ yapmadılar. ‘Kapalı Pazar alanı yapacağız’ dediler yapmadılar. ‘11 Mahalleye Kreş yapacağız’ dediler. Öz kaynaklarıyla 1 tane yaptılar.”

DÖRT YILDA 650 KONUT YAPAMAMŞ, 650 BİN KONUTU NASIL YAPACAK?”

Konuşmasında AKP İstanbul adayı Murat Kurum’un vaatlerine de değinen Çelik, Kurum döneminde başlanan ancak bitirilemeyen konutlar nedeniyle mağdur olan yurttaşların eylemlerine şu sözlerle dikkat çekti:

“Büyük Şehir Belediye Başkan adayları ne diyor? ‘İstanbul’a 650 bin konut yapacağım’ diyor. Bakanlığı döneminde Tuzla’da başlattığı 650 konutu 4 yıldır hala tamamlayamamış. Konut mağdurları her gün haklarını aramak için kendisini protesto ediyorlar. 650 konutu 4 yılda yapamayanlar, 650 bin konutu nasıl yapacaklar çok merak ediyorum. Başladığı işleri bitiremiyor ama sanırım vaat inceleme konusunda başarılı. Proje kopyalama konusunda da başarılı.”

BAHÇELİEVLER BELEDİYE BAŞKANI VAATLERİNİN YÜZDE 30’UNU BİLE GERÇEKLEŞTİREMEMİŞ”

Elindeki Bahçelievler Belediyesi’ne ait 2019 proje kitapçığını gösteren Çelik “Bu kitapçığı İstanbul adayına gönderelim bir incelesin. O da görecek ki Bahçelievler Belediye Başkanı vaatlerinin % 30’nu bile gerçekleştirememiş. Onların söz verip yapmadıklarını Ekrem Başkanımız Bahçelievler’de yaptı” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu döneminde Bahçelievler’de yapılan hizmetlerin altını çizen Çelik 3 mahallede 3 çocuk kreşi açıldığını, Bahçelievler’de 7 bin öğrenciye burs verildiğini, Şehit Yarbay Cesur Parkı ve Ayamama Yaşam Vadisi yapıldığını ve Bahçelievler’de 3 otoparkın açıldığını belirtti.

EKREM BAŞKAN CHP, AK PARTİ AYRIMI YAPMADAN HİZMETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ”

İBB’nin yarım kalan camiyi tamamladığını, çocuklara halk sütü dağıttığını ve annelere ücretsiz ulaşım imkanı sağladığını belirten Çelik, Cumhurbaşkanı’nın “oy vermezsen hizmet yok” sözlerine gönderme yaparak şunları söyledi:

“Ekrem Başkanımız İstanbul’un 39 ilçesine eşit hizmet götürdü, götürmeye devam ediyor. Hani geçenlerde dediler ya ‘Oy vermezsen hizmet de yok’. Ekrem Başkanımız tüm bu hizmetleri CHP’li Belediye Ak Partili belediye ayrımı yapmadan gerçekleştirdi.”

İBB’nin projelerinin Meclis çoğunluğu, Cumhurbaşkanlığı ve bakanlık tarafından engellendiğine dikkat çeken Çelik “Bakın bir örnek vereyim; bizi de ilgilendiren bir örnek İncirli-Sefaköy- Beylikdüzü metro hattının projesi hazır. Finansmanı hazır! Ancak 1,5 yıldır Ankara’da imza atılmadığı için metro başlayamıyor” ifadelerini kullandı.

Çelik konuşmasının sonunda İstanbul’un 39 ilçesinde çok güçlü bir iddia ortaya koyduklarını belirterek “31 Mart’ta Emine Gülizar Emecan Başkanımızla Bahçelievler’i kazanacağız. İstanbul’un 39 ilçesinde 25-30 ilçe kazanacağız. Meclis çoğunluğunu sağlayacağız. İstanbul’u kazanacağız. Tüm engellemeleri ortadan kaldıracağız. Bunun için pusulamız belli, tam yol ileri” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu