Gündem

Cumartesi Anneleri 3. kez Hakim önünde

Kaybolan çocukları ve yakınlarının akıbetini sormak ve faillerinin bulunması ve cezalandırılması istemleri ile 25 Ağustos 2018 tarihinde Galatasaray Meydanında gerçekleştirdikleri 700’üncü toplantı sırasında güvenlik güçleri tarafından zor kullanılarak gözaltına alınan Cumartesi Anneleri 24 Kasım 2021 Çarşamba Günü Çağlayan Adliyesinde 3. kez Hakim karşına çıktılar.

Haklarına “izinsiz toplantı ve gösteri yapmak” suçlaması ile açılan davanın 3. Duruşması İstanbul 21’nci Asliye Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmasında reddi hakim teklifi geri çevrilirken duruşma 23 Mart 2021 saat 13.30’a ertelendi.

Duruşma sonrası Çağlayan Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasında Diyarbakır, Bursa ve Ankara Baro temsilcileri, Cumartesi Aileleri temsilcileri söz alırken mahkemeyi takip edenler arasında CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Av. Doğuşcan Aydın Aygün, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Saniye Yurdakul, Burkay Düzce, CHP Beyoğlu İlçe Başkanı Ali Asker Ekici, CHP Kadıköy Gençlik Kolları eski Başkanı Ali Yiğit Karaca’da bulunuyorlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu