Gündem

CHP’li Tekin, Müsaade etmeyeceğiz

GÜRSEL TEKİN “ İKTİDAR SALGIN GÜNLERİNDE BİLE İSTANBUL’A İHANET EDİYOR. BUNA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin son günlerde gelişen olaylarla ilgili olarak yaptığı ve Türkiye Sosyal Demokrat Dergisini de ilettiği değerlendirmesinde “AKP iktidarı, kendisine yakın iş adamlarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aracılığıyla “kupon arazi” yaratmaya devam ettiğini” belirterek “ İktidar, salgın günlerinde bile İstanbul‘a ihanet ediyor.

Bakanlık son olarak İstanbul Kilyos’ta, sit alanında bulunan 30 bin metrekarelik arazinin imarını değiştirip, otel yapılacak şekilde düzenlendi. Arazinin sahibi şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında eski Başbakan Tansu Çiller’in oğlu Berk de var. TOKİ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı resmen yandaş bir şirket gibi kullanılıyor.

Her türlü hukuk ve kurul kararı yok hükmünde kabul ediliyor. Türkiye’nin geride bıraktığı son 18 yılda, iktidarın kent toprağı üzerinde işlemediği suç kalmadı. Kâr hırsıyla yapılan bu tür plan değişiklikleri ile iktidarın, insana ve doğaya karşı olan düşmanlığını bir kez daha tescillenmiştir. Biz buna asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu