Gündem

CHP çiftçinin yanında

CHP’Lİ TEOMAN SANCAR “ DENİZLİ ÇİFTÇİSİ ŞİDDETLİ DOLU VE DON OLAYINDAN ZARAR GÖRDÜ. BİR AN ÖNCE ÇİFTÇİ DESTEKLENMELİDİR”

Denizli’nin Çal, Bekilli, Baklan, Honaz, Güney ve Pamukkale ilçelerinin meydana gelen ve bölgede büyük zarara yol açan don ve dolu olayları büyük zarara yol açarken bölgede incelemelerde bulunan CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Çal, Baklan ve Bekilli ilçelerimizde ayçiçeği, mısır ve üzüm bağları büyük zarar görmüş durumda. Pamukkale’de ise kekik alanları tabi afetten büyük zarar gördü. Honaz ve Güney çiftçisi de bu doğal afetten oldukça yüksek miktarda etkilendi” dedi..

TBMM GÜNDEMİNE TAŞIYACAĞIM

Afet bölgesini ziyaret eden CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, 2090 Sayılı Tabii Afetlerden Zarar Gören Çiftçilere Yardımlar Hakkında Kanunda değişiklik yapılmasına ilişkin TBMM’ye bir kanun teklifi sunacağını belirterek “Coronavirüs süreciyle birlikte zaten zor günler yaşayan çiftçilerimize devletimizin bir an önce el atması gerekiyor.

Bu zarar yıllara sari olacak bir zarardır. Çünkü karşılanmadığı takdirde çiftçimizin sonraki yıllarını da bloke altına alacak mağduriyetler doğuracaktır. Denizli, tarımsal faaliyetler açısından önemli bir şehirdir. Binlerce dekar arazinin zarar görmesi ve bu zararın telafi edilememesi ülkemizdeki diğer vatandaşlarımızın da ucuz ve kaliteli tarımsal ürünlerden faydalanmaması sonucunu doğuracaktır. Çağrımız, bir an önce hasar tespit çalışmalarının başlatılarak zarar miktarının belirlenerek mağduriyetlerin giderilmesi ve kredi borçlarının ertelenmesidir”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu