Gündem

CHP Gençlik Kolları sabit saat uygulamasını protesto etti

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ve CHP Gençlik Kolları üyeleri, 2016 yılından bu yana yürürlükte olan kalıcı yaz saati uygulamasını, sabah saat 06.30’da İzmit’teki Cumhuriyet Parkı’nda, fenerlerle protesto etti. Protestoya CHP MYK üyesi Caner Arduç, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar da katıldı. Gençlik Kolları, protesto sırasında, üzerinde “Artık yeter, güneşimizi geri verin” yazılı bir pankart taşındı.

Killik, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Damat Berat Albayrak’ın enerji bakanı olduğu dönemde getirilen bu uygulamanın toplumun büyük bir kesimi tarafından büyük bir tepkiyle karşılandığı malum. Ne yazık ki görüyorsunuz insanlar gece karanlığı gibi bir ortamda işe gidiyorlar. Çocuklar aileleri korku içerisindeyken okula gitmek zorunda kalıyorlar. Ne yazık ki bu uygulamanın hiçbir mantığı yoktur ama AKP yönetimi tarafından dayatılmaktadır. Bunun ne amaçla dayatıldığı kamuoyunun takdiridir. Görüyoruz ki burada hiçbir toplumsal temel olmadan tamamen bazı enerji şirketlerinin kar amacı olduğunu biliyoruz. Elektrik mühendisleri odası enerji tüketiminde yüzde 7 artış olduğunu kanıtlamıştır. Buna rağmen toplumdaki tepki göz ardı edilerek bu uygulama devam ettirilmektedir. AKP iktidarı gün geçtikçe erimektedir. Erimekte olduğunun farkında olmadan hala topluma zarar vermektedir. Bu uygulamadan derhal vazgeçilsin. Çocukların psikolojik olarak etkilendiği bir ortamda işe okula başlamasının önüne geçilsin. Bizim geleceğimizi, çocukların geleceğini çaldılar güneşimizi çalmalarına izin vermeyeceğiz.” 

Ellerinde fenerlerle yaz saati uygulaması nedeniyle gece karanlığında sokağa çıkmak zorunda kalmalarını protesto eden gençler uygulamanın sona erdirilmesini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu