Gündem

533 Halk Ekmek Büfesi AKP yandaşlarınamı verildi

533 HALK EKMEK BÜFESİ AKP YANDAŞLARINAMI VERİLDİ…

Halk Ekmek Büfelerinde öncelik şehit Ailesine ve engellilere verilsin diye tutturan AKP 25 yıl boyunca sadece 3 şehit yakınına büfe vermiş.

Hatırlanacağı üzere 17 Aralık 2020 Perşembe günü yapılan İBB 8. Seçim Dönemi 2. Seçim Yılı Aralık Ayı ikinci ve son toplantısına İBB Hukuk Komisyonunda bekletilen ve bir türlü İBB Gündemini taşınamayan dosyaların kavgası damgasını vururken, İBB CHP Grubu tarafından önerilen İstanbul’da mevcut 175 halk ekmek büfesinin yetersiz kalması nedeni ile CHP İBB Meclis Grubu tarafından 142 Halk Ekmek Büfesinin daha hizmete açılması konusundaki teklifi, AKP Gurubu tarafından engellenirken AKP Zeytinburnu Belediye, İBB Meclis Üyesi ve İBB Hukuk Komisyonu Başkanı Muhammet Kaynar’ın meclis toplantısında “büfeleri örgüt üyelerine verecekler. Her mahalle başına bir örgüt üyesi yerleştirmek istiyorlar” sözleri büyük tepki çekmişti.

14 Ocak 2021 Perşembe günü yapılan İBB Meclis Toplantısında söz alan CHP İBB Gurup Sözcüsü CHP Pendik Belediye Meclis Üyesi Süleyman Tarık Balyalı “son 25 yıllık süreçte sadece 3 şehit yakınına ve 21 engelliye Halk Ekmek büfe işletmeciliği verildiği” belirterek “ peki 533 Halk Ekmek büfesini sizler kimlere verdiniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu