Yazarlar

Seçilmemesi için elimizden geleni yaptık

“Seçilmemesi için elimizden geleni yaptık…”

Devrimci mücadelenin neferi Nasuh Mitap ‘’Devrimcilik, insanın insanlığa sahip çıkmasıdır’’ diyor.

Unutmamak gerekir ki; yaşadığımız dünyada ve ülkemizde iyi/kötü, güzel/çirkin, doğru/yanlış insanlık adına ne varsa hep siyaset eliyle gerçekleşir.

Siyasetin temeli, ideoloji ve adanmışlığın koşulsuz bağlılığı DAVA olmalıdır.

İdeolojik bilincin eksik olması durumunda, sadece şahıslar belli başlı makam ve mevkiler için mücadele ederler, bu makam ve mevkilere gelebilirler de, ancak bu durumda ideoloji ve dava hiç bir zaman iktidar olmaz, toplum, halk ve ülkemiz bundan hiç bir yarar sağlamaz.

Sanal demokratlar biz istemedik, biz seçtirmedik demiş.

Kimin için demiş;

Öğretmenliğe başladığı gün TÖB-DER üyesi olan,

”Kahramanmaraş katliamı protesto” boykotuna katıldığı için sürgün edilen, 12 Eylül darbesinden sonra tutuklanan, Cezaevinden çıktıktan sonra yaşam mücadelesini sürdürmek için pazarcılık yapan, çok sevdiği öğretmenlik mesleğine 3 yıl sonra dönmesine rağmen sürgün yılları bundan sonra da devam eden, 1990 yılında EĞİT-SEN kurucular arasında yer alan Kırşehir şube başkanlığını yaptıktan sonra 23 Ocak 1995 tarihinde EĞİTİM-İŞ ve EĞİT-SEN’in birleşmesiyle EĞİTİM-SEN’in kurucusu ve ilk genel başkanı olan, ÖDP kurucuları ve Türkiye Barış Meclisi kurucuları arasında yer alarak barış çalışmaları yapan, 2014 yılında CHP parti Okulu eğitmeni ve parti içi eğitim birimi üyesi olan örgütleme birimi ve emek bürolarında üstlendiği çalışmaları devam ettiren, Adalet yürüyüşünün başlangıcından bitiş noktasına kadar toparlayıcı özelliği ile tüm olumsuzluklara karşı pozitif yönü ile eksiksiz tamamlayan, Yıldırım Kaya…

Kamuoyunu yakından takip edenler mutlaka bilir kesintisiz hemen hemen her gün yaptığı çalışmalar ve açıklamaları ile özellikle eğitim politikalarının geliştirilmesi noktasında çok önemli çalışmalar yaparak önergeler hazırlayıp çözüm üretilmesini sağlamıştır.

Çubuk’ta yapılan linç girişiminde sayın genel başkanımızı korumak için kalkan olmuş ve kaburgaları kırılmıştır.

Birlikte Edirne’den Kars’a Şırnak’a Tunceli’ye Ankara’nın varoşlarındaki birçok okullarda projeler ile dayanışma odaklı paylaşımlar yaptık.

Yıldırım Kaya’nın çalışmalarımızda bize omuz vermesi toplum açısından ve partimiz açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Kuşkusuz ki, kendisi sayın Kılıçdaroğlu’nun çalışmalarını çok yakından takip ettiği için özellikle grup toplantılarını yakınen izlerdi. Genel Başkanımız bir grup toplantısında Şırnak, Cizre’den kendisine mektup yazan ve okumak istediğini belirten Berfin kızımızın mektubunu kürsüden okumuş ve kendisine destek olacağını kamuoyu ile paylaşmıştı. Berfin’nin hikayesine birlikte tanık olduk, çözüm üretmek için birlikte çalıştık. İki gün içerisinde bayram olması vesilesi ile tüm ailenin hediyelerini de alarak Cizre’ye gidip aileyi bulduk ve Berfin kızımızın okuyabilmesi için gerekli desteği sağladık. Bugün de bu desteğimiz devam etmekte olup kızımızın eğitim hayatı boyunca da devam edecek.

Bizim burada yaptığımız bir deniz yıldızı hikayesine benzer bir çalışma olmuştur. Sayın Kaya ülkesini ve çocukları o kadar çok seviyordu ki Anadolu’nun birçok ilçesinde binlerce çocuğumuzun kışın okullarına giderken üşümesinler diye Onlara bot ve mont desteği sunmamıza vesile oldu.

Yine yüzlerce sporcu kardeşlerimize spor malzemelerini tedarik ettiğimizde, proje ortağımız oldu ve ürünlerin teslimatında destek oldu. Kendi adıma söylemek gerekirse Sayın Yıldırım Kaya’dan önce de genel merkezde bu sosyal işlere bakan Genel Başkan Yardımcıları ile görüştüm. Ancak çalışmalarımızı ve projelerimizi anlatmamıza rağmen önemsenmedik.

Sayın Yldırım Kaya geldikten sonra çalışma olanağı bulduk, projelerimize destek oldu. Partimiz adına katkı sağladığını düşündüğümüz birçok projede paylaş olduk. Bunlardan birisi de 3 yılda uyguladığımız ve her sene 600 öğretmenimizi onurlandırdığımız ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı Öğretmenler Günü projemiz. Son olarak ülkemizin zor dönemlerden geçti şu pandemi sürecinde toplumsal dayanışma kültürümüzü geliştirmek için 6000 aileye yakın yurttaşımız ile paylaştığımız taze sebzelerimiz. Bu konuda da bizi yüreklendiren yine Yıldırım Kaya olmuştur.

İşte bir Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olarak, koşulsuz beklentisiz bir şekilde Cumhuriyet değerlerinin korunması ve yaşatılması için mücadele eden birine yoldaşlık eden Yıldırım Kaya…

“Yıldırım Kaya’yı Parti Meclisine biz seçtirmedik” derken siz de bizim bilmediğimiz olumsuz bir şey varsa açıklayın da bilelim yoksa dar alanda kısa paslaşmalar yaparak CHP yi iktidara taşıyacağınızı düşünüyorsanız bu safsata fazla ileri gidemez, Ayrıca parti içerisinde saflaşmayı derinleştirip ayrıştırma izlenimi vererek parti içi konuları kamuoyu önünde tartışmak partiye bir fayda sağlamaz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu