Gündem

Sayın Canan Kaftancıoğlu biraz KADIN ol…

Sayın Kaftancıoğlu biraz hız kes, erkek siyasetinden vazgeç biraz KADIN ol…

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kısa bir süre önce yapılan CHP Kurultayı sonrası basına da yansıdığı gibi  “Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya’nın seçilmemesi için elimden geleni yaptım” sözlerinden  sonra şimdide 09 Ağustos 2020 tarihinde yapılan Kadın Kolları 14. Kurultayında kendisine yapılan eleştiriler ile gündemde.

Hatırlanacağı üzere CHP Kadın Kolları eski Başkanı Fatma Köse kurultaya müdahale edildiğini, kadın iradesinin yok sayıldığı bir seçim yaşandığını eleştirilerin odak merkezi CHP İstanbul İl başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun  İstanbul delegelerine baskı yaptığını belirterek “Benim tanıdığım İstanbul İl Başkanı birilerini taşımak için değil CHP’yi yükseltmek için siyaset yapar” diyerek “dört gündür tüm illeri arayarak tüm İl Başkanlarını devreye sokarak delegasyonun iradesine ipotek koymak acaba ne kadar doğru” demişti.

CHP İstanbul İl Başkanı olan birinin “Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya’nın seçilmemesi için elimden geleni yaptım” deme hakkı yoktur. Kendisine yöneltilen “İstanbul Kurultay delegelerinin yanı sıra tüm il başkanlarını arayarak Aylin Nazlıaka için tavır koyması gibi.

Sayın Kaftancıoğlu seçilmeniz CHP’de kadın temsiliyetin savunucuları üzerinde gün geçtikçe umutsuzluğa yol açıyor.

Zira yaptığınız siyaset bizlere hiç yabancı gelmiyor.

Bu yaptıklarınız ve tavırlarınız  bir “KLASİK ERKEK”  siyaseti.

Umutları kırmamak için lütfen biraz KADIN ol…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu