Gündem

Muharrem İnce ile nasılda ‘tencere kapak’ misali

Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önceki yazımızda “Memleket Partisi 1. Olağan Kurultayında yapılan seçimlerde resmi olmayan ilk sonuçlara göre 60 kişilik Parti Meclisine girenler arasında birçok tanıdık isimler arasında Kamil Saka ismi dikkatimizi çekti” demiştik.

Güre ve Edremit’te yaklaşık 32 yıl belediye başkanlığı yaptıktan sonra CHP’den aday gösterilmeyince CHP’li Selman Hasan Aslan’ın karşısına bağımsız olarak çıkan “siyasette ihtirasın sınırlarının nerelere vardığının en güzel örneklerinden biri” olarak hatırlanacak olan Kamil Saka’nın Memleket Partisi PM listesine girmesini “Muharrem İnce ile tencere kapak” diye değerlendirmiştik.

Memleket Partisi PM listesinde Genel Başkan Muharrem İnce ile “tencere kapak” misali uyum sağlayan başka isimler var mı diye baktığımızda bu sefer de Muhammet Ali Acar ismi dikkatimizi çekti.

Siyasi yaşamına baktığımızda kendisinin 5 yıl boyunca 1999-2004 Dönemi Marmaris Belediyesi CHP Meclis Üyeliği, 2004-2009 ve 2009-2014 Dönemlerinde CHP adayı olarak girdiği seçimlerde Belediye Başkanı seçildiğini görüyoruz.

Beş yıl CHP Belediye Meclis üyeliğin İki Dönem yani yaklaşık 10 senede Belediye Başkanlık koltuğunda CHP’den seçilen bir isim olarak oturan sayın Muhammet Ali Acar başkanlık koltuğunun sıcaklığını pek sevmiş olacak ki son 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den aday gösterilmeyince bu seferde DSP’den aday oluyor.

Siyasi ihtirasına yenilen ve bu seferde DSP adayı olan fakat CHP Marmaris Belediye Başkanı adayı Mehmet Oktay’ın oyların %44,68’ini alarak Belediye Başkanı seçildiği seçimlerde M. Ali Acar’ın %19,73 oy aldığını görüyoruz.

Hatırlanacağı üzere 2009 Yerel Seçimlerinde CHP aday göstermeyince bağımsız olarak bir kez daha Balıkesir Güre Belde Belediye Başkanı seçilen ve ardından Balıkesir’in Büyük Şehir olması nedeni ile belde belediyelerinin kaldırılması ve Güre’nin de Edremit’e bağlanması nedeni ile 2014 yerel seçimlerinde de CHP adayı olarak Edremit İlçe Belediye Başkanı seçilen ve aralıksız 32 yıl başkanlık görevi yapan Kamil Saka, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’den aday gösterilmeyince CHP’nin Edremit’te çıkardığı aday Selman Hasan Aslan’ın karşısına bir kez daha bağımsız aday olarak çıkmıştı.

“2002, 2007, 2011 Genel Seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM‘de yer alan bu arada CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürüten ve 2018 yılında CHP’den Cumhurbaşkanı adayı ve “CHP’de siyasetin önünün kapatıldığını” iddia ederek Memleket Partisini kuran Muharrem İnce ile Memleket Partisinin 60 kişilik listesinde yer alan “siyasi ihtirasın sembolü” olabilecek Kamil Saka  ‘tencere kapak misali’ gibi birbirlerine çok yakışmışlar” diye yazmıştık.

Şimdi sayın Muharrem İnce ile “tencere kapak” misali bir isim daha çıktı karşımıza ! o da sayın Muhammet Ali Acar. O da çok yakışıyor sayın Muharrem İnce’ye… 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu