Gündem

Kamil Saka, Muharrem İnce “tencere kapak misali”

Kamil Saka, Muharrem İnce “tencere kapak misali  “

Memleket Partisi 1. Olağan Kurultayında yapılan seçimlerde resmi olmayan ilk sonuçlara göre 60 kişilik Parti Meclisine girenler arasında bir çok tanıdık isimler arasında Kamil Saka ismi dikkatimizi çekti.

İsterseniz bir kişinin siyasette doyumsuzluğun nerelere varabildiğini anlamak için sayın Kamil Saka’nın siyasi yaşamına baktığımızda kendisinin 1987 yılında yapılan ara seçimde SHP adayı olarak ilk kez Balıkesir Güre İlçe Belediye Başkanı seçildikten sonra 1989-1994, 1994-1999 Seçim Dönemlerinde SHP, 1999-2004, 2004-2009 Seçim Dönemlerinde CHP adayı olarak girdiği seçimlerde tekrar Güre Belediye Başkan seçildiğini görüyoruz.

2009 Yerel Seçimlerinde CHP aday göstermeyince bağımsız olarak bir kez daha Balıkesir Güre Belde Belediye Başkanı seçilen ve ardından Balıkesir’in Büyük Şehir olması nedeni ile belde belediyelerinin kaldırılması ve Güre’nin de Edremit’e bağlanması nedeni ile 2014 yerel seçimlerinde de CHP adayı olarak Edremit İlçe Belediye Başkanı seçilen ve aralıksız 32 yıl başkanlık görevi yapan Kamil Saka, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’den aday gösterilmeyince CHP’nin Edremit’te çıkardığı aday Selman Hasan Aslan’ın karşısına bir kez daha bağımsız aday olarak çıkmıştı.

Belediye Başkan adayı olarak girdiği son seçimlerde % 12,18 oy alabilen ve siyasette ihtirasın sınırlarının nerelere vardığının en güzel örneklerinden biri olarak hatırlanacak olan Kamil Saka’yı bu sefer de  Muharrem İnce’nin  Memleket Partisi 1. Olağan Kurultayında PM üyesi olarak görüyoruz.

2002, 2007, 2011 Genel Seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM‘de yer alan bu arada CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürüten ve 2018 yılında CHP’den Cumhurbaşkanı adayı ve “CHP’de siyasetin önünün kapatıldığını” iddia ederek Memleket Partisini kuran Muharrem İnce ile Memleket Partisinin 60 kişilik listesinde yer alan “siyasi ihtirasın sembolü” olabilecek Kamil Saka  “tencere kapak misali “gibi birbirlerine çok yakışmışlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu