Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan 5 dilde Kanal İstanbul paylaşımı…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça paylaşım yaptı. Kanal İstanbul projesine yatırım yapanların Türkiye’nin hazinesinden para alamayacaklarını vurguladı.

AKP Genel Başkanı, Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kanal İstanbul’a kredi verecek olursanız bunları ödemeyiz. Deutsche Bank’a tehdit savuruyorlar, ödemeyi yapmayız diye. Bunlar daha şimdiden devlet nedir, devlet yönetmek nedir, bundan haberleri bile yok” sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi.

Sosyal medyada İngilizce, Arapça, Fransızca, Almanca ve Türkçe paylaşımlar yapan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, halkımın parasında ve doğasında gözü olan herkese aynı şeyi söylüyorum, Türkiye’nin hazinesinden para alamayacaklar! O zaman Deutsche Bank’a da söyleyeyim…” açıklaması ile birlikte İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça mesajlar içeren bir zincir paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu’nun 4 ayrı yabancı dilde yazdığı mesajların Türkçe karşılığı şöyle:

“Ülkemin çıkarlarına ve dünya iklim politikasına aykırı olan Kanal İstanbul projesine fon sağlayan kurumlar Türkiye hazinesinden geri ödeme almayacak. Projenin doğamıza vereceği herhangi bir tahribat için de tazminat aranacaktır.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu