Gündem

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet savcılarına seslendi

“Bu gece, bu ülkenin mert ve vatansever savcılarına son kez sesleniyorum” diyerek, “Soruşturma açmazsanız, daha çok provokasyonla karşı karşıya kalacak ülkemiz” çağrısında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP İzmir İl Başkanlığı’na yapılan silahlı saldırı sonucunda Deniz Poyraz’ın hayatını kaybetmesinin ardından “Bu gece, bu ülkenin mert ve vatansever savcılarına son kez sesleniyorum” diyerek, “Soruşturma açmazsanız, daha çok provokasyonla karşı karşıya kalacak ülkemiz” çağrısında bulundu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP İzmir İl Başkanlığı’na yapılan silahlı saldırı sonucunda Deniz Poyraz’ın hayatını kaybetmesinin ardından bir kınama ve başsağlığı mesajı paylaşmıştı. Kılıçdaroğlu gece yarısında ise sosyal medya hesabından bu kez video mesajı yayınlayarak cumhuriyet savcılarına seslendi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşması şöyle:

“İyi geceler. Biraz konuşmamız lazım. Sabah Rumeli kökenli gençlerimizle buluşmuştum. İnanın çok mutluydum. Rumeli’yi, Balkanlar’ı, gelecek planlarını, vatanımızı konuştuk. Sonra, Deniz’i öldürdüler. İstiyorlar ki, bu ülkede hiçbir genç mutlu olmasın. Kaçan kaçsın, kalan da ölsün. Kahvaltı ederken Deniz’i öldürdüler, sevgili halkım. Katlettiler kızımızı. Onun için bu gece, namuslu savcılara son çağrımı yapacağım. Bu gece, bu ülkenin mert ve vatansever savcılarına son kez sesleniyorum: ‘Biliyorum, azınlıkta kalsanız da hala vatansever olanlarınız var. Hala oradasınız. Partileştirdiler, savcılıkları ama hepinizi hala bitiremediler. Az kaldınız ama oradasınız. Hala kalbiniz bu ülke için çarpıyor. Biliyorum bu talebim tüm emeğinize mal olabilir. Sürebilirler sizi. Men edebilirler mesleğinizden, ama aynı zamanda biliyorum ki, içiniz içinize sığmıyor. Siz bu ülkenin evlatlarısınız. Atatürk’ün ruhu hala içinizde yaşıyor. Bu ülkenin namuslu evlatları, vaktimiz hızla daralıyor. Soruşturma açmaz iseniz, daha çok provokasyonla karşı karşıya kalacak ülkemiz. Daha çok Denizlerin canına kastedilecek. Unutmayın. Dünyada bizi haydut devlet konumuna düşürmek isteyen düşmanlarımız da var. Onların dümenine siz de istemeden su taşımış olacaksınız. Onların dümenine su taşıyan kırk haramilere susarak siz de destek olacaksınız. İlk soracağınız soru ‘10 milyon avroyu Ankara’da kimin için istediler?’ İşte o sorunun yanıtı sizi Deniz’in katillerine kadar da götürecek. İyi geceler.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu