Gündem

Hüseyin Kızıldaş “Arkadan dolandılar yine”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kararıyla yeniden plan yaptılar...

Hüseyin Kızıldaş “Arkadan dolandılar yine”

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu; CHP PM üyesi Sevgi Kılıç,  ve CHP’li meclis üyelerinde katıldıkları  deprem toplanma alanı olarak da kullanılan Ord. Prof. Zeki Velidi Togan Parkı’na akaryakıt istasyonu yapılmasına karşı çıkmak için çevre sakinlerinin düzenlediği eylemde söz alan CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş “bunlar her işte olduğu gibi yine arkadan dolandılar” dedi.

Eylemde konuşan CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş ‘’Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kararıyla yeniden plan yaptılar. Her şekilde arkadan dolandıkları gibi bu işte de arkadan dolanarak buranın benzinlik alanı olmasıyla ilgili plan yaptılar, burası çocuk parkı ve deprem toplanma alanı’’ şeklinde konuştu.

İSTANBUL ÇEKMEKÖY’DEKİ ORD. PROF. ZEKİ VELİDİ TOGAN PARKI’NDA NE OLMUŞTU?

Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan Ord. Prof. Zeki Velidi Togan Parkı, çocuk parkı ve deprem toplanma alanı olarak tanımlanmakta. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından akaryakıt lejantına alınmak üzere parkın planları askıya çıkarıldı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ise göreve geldiğinde deprem toplanma alanı ve çocuk parkını tekrar belediyeye tescil ederek ‘’İhdas-Yeniden Parsel Yaratmak’’ işlemini uyguladı ve bu alan 06.11.2019 tarihinde Çekmeköy Belediyesi tarafından oy çokluğuyla akaryakıt alanına çevrilecek İBB Meclisi’ne oylanmak için gönderildi. 14.10.2020 tarihinde ise İBB Meclisi’nde oy çokluğuyla plan onaylandı. Bununla birlikte 21.01.2021 tarihinde ilgili mahkemenin Çekmeköy Belediyesi’nin planlarını iptal etmesiyle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı devreye girerek planları hazırlayarak askıya çıkardı. Parkın ve deprem toplanma alanının akaryakıt istasyonu yapılmasını istemeyen çevre sakinleri ise askı sürecini beklemeden mahkemeye itiraz etti. Ancak 20.05.2021 tarihinde bu kez Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca plan değişikliği askıya çıkarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu