Video

Kılıçdaroğlu; Beceremiyorlar, Türkiye’yi yönetemiyorlar. Türkiye’yi acz içinde bıraktılar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Bakan ayrı telden... Cumhurbaşkanı ayrı telden... İçişleri Bakanı ayrı telden... Her birisi ayrı telden çalıyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin güney illerinde devam eden yangınlara yeterli önlem alınmamasına sosyal medya hesabından videolu paylaşımla tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoda şunları söyledi:

“Bakan ayrı telden, cumhurbaşkanı ayrı telden, içişleri bakanı ayrı telden, her birisi ayrı telden çalıyor. Vali, orada. İçişleri bakanı olarak gidersin, denetleyebilirsin. Nedir, ne değildir? Bir aksaklık var mıdır, yok mudur? Nereden kaynaklanıyor aksaklık? Bunları sorarsınız. Bunların hiçbirisi yok. Gidiliyor oraya, ne oluyor Allah aşkına. Hep beraber oturuyorlar bir masanın etrafında. Ormanlar yanıyor, uçak yok, helikopter yok. Vatandaş bağırıyor, telefon ediyor. ‘Buraya uçak gönderin, helikopter gönderin, santral yanacak, burada çok daha büyük felaket oluyor, buranın önlemini alın’ diye. Alınmadı. Beceremiyorlar, Türkiye’yi yönetemiyorlar. Türkiye’yi acz içinde bıraktılar. Ve şimdi kalkmışlar, ‘Efendim Türkiye’de kutuplaşma var.’ Ne kutuplaşması? Bir beceriksizlik var. Bu beceriksizlik dile getiriliyor. Siz bu ülkeyi yönetemiyorsunuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu