Gündem

Kaftancıoğlu “Her türlü desteği vereceğiz”

Kaftancıoğlu ‘’Çocuklarımızın oynayabileceği, olası bir depremde toplanma alanı olan ve korunması gereken bir yeşil alanı plan değişikliği ile akaryakıt rejasyonu olarak yapmak, niyetin ne olduğunu bize gösteriyor’’ dedi.

Kaftancıoğlu “Her türlü desteği vereceğiz”

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu; CHP PM üyesi Sevgi Kılıç, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş, ve CHP’li meclis üyeleri ile birlikte deprem toplanma alanı olarak da kullanılan Ord. Prof. Zeki Velidi Togan Parkı’na akaryakıt istasyonu yapılmasına karşı çıkmak için çevre sakinlerinin düzenlediği eyleme katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından askıya çıkarılan; çocuk parkı olarak kullanılan ve olası bir depremde toplanma alanı olarak belirlenen alanın benzin istasyonu yapılmasına karşı eylem düzenleyen çevre sakinleri ile bir araya gelen Kaftancıoğlu ‘’Çocuklarımızın oynayabileceği, olası bir depremde toplanma alanı olan ve korunması gereken bir yeşil alanı plan değişikliği ile akaryakıt rejasyonu olarak yapmak, niyetin ne olduğunu bize gösteriyor’’ dedi.

Ord. Prof. Zeki Velidi Togan Parkı’na Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kararıyla akaryakıt istasyonu yapılmasına ilişkin kararı değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu ‘’İstanbul’a ne yazık ki yaklaşık 20 yıl boyunca vatandaşın değil, şu güzel çocuklarımızın değil, geleceğimizin değil, sadece rant için, sadece 3-5 kişiyi zengin etmek için şu güzelim alanlarımıza nasıl binalar dikildiğini hepimiz biliyoruz. Kendileri de söylediler ‘’Biz İstanbul’a ihanet ettik’’ diye. Bu daha önce belediyeler aracılığıyla yapılıyordu. Şimdi, adı ‘’Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’’ olan bakanlık aracılığıyla yapılıyor. Çocuklarımızın oynayabileceği, olası bir depremde toplanma alanı olan ve korunması gereken bir yeşil alanı plan değişikliği ile akaryakıt rejasyonu yapmak, niyetin ne olduğunu bize gösteriyor. Siz, ‘’buraya sahip çıkacağız’’ derseniz biz de CHP olarak, ilçe belediye meclis grubu ve meclis üyelerimiz olarak sizin bütün hukuksal süreçlerinizde elimizden gelen her türlü hukuksal desteği ve mücadeleyi vereceğiz’’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu