Gündem

İmamoğlu’na yalancı dedi ama…

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırm’ın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kamuoyuna yanlış bilgilendirme yapmakla, yalancılıkla suçlamasına İBB CHP Grup Sözcüsü Süleyman Tarık Balyalı cevap verdi.

İmamoğlu’na yalancı dedi ama…

31 Mayıs 2021 Pazartesi Günü yapılan İBB 8. Seçim Dönemi 2. Seçim Yılı Mayıs Ayı Toplantıları 4. Oturumunda eski Kiptaş Genel Müdürü, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırm’ın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kamuoyuna yanlış bilgilendirme yapmakla suçlayarak yalancılıkla suçlamasına cevap veren CHP Pendik Belediye ve İBB Belediye Meclis Üyesi, İBB CHP Grup Sözcüsü Süleyman Tarık Balyalı “Sayın İmamoğlu’nu yalancılıkla suçlamasını anlamış değilim olay aynen sayın Ekrem İmamoğlu’nun dediği gibi, dedi.

İsmet Yıldırım ile Ekrem İmamoğu arasında ihtilaf yaratan olay hakkında İBB Meclisini bilgilendirme yapan Süleyman Tarık Balyalı “Başakşahir’de bahsedilen iki arsa 07 Ocak 2016 tarihinde alınıyor ve sadece dört gün sonra 11 Ocak 2016 tarihinde KİPTAŞ’a satılmış. İlginç olan ise arsanın alımı için KİPTAŞ Yönetim Kurulu satış yapılmadan önce alım kararı vermiş olmasıdır ve o arazi birisi tarafından 11 milyona alınıyor ve dört gün sonrada KİPTAŞ’a 47 milyona satılıyor. Bunlar tapu kayıtları ile belgelidir. Bunlar Belediye teftiş kurullarınca karara bağlanmıştır” dedi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu