Gündem

İmamoğlu’na hayali projeni sundun mu?

Kısa süre önce Maltepe Belediyesini ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Maltepe Meydanı, Fındıklı Sosyal Yaşam Merkezi, Ataşehir ile Maltepe’yi birbirine bağlayan Çamaşırcıdere peyzaj ve yeşil alan çalışmalarını İBB olarak yapacaklarını açıklarken Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a sormak gerek  sen bu kadar senede ne yaptın, sayın İmamoğlu’na “ödül aldığın ama tek kazma vurmadığın “Maltepe Belediyesi’nin, M`Expo Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi Projeni” anlattın mı?

Hatırlatmak istiyoruz 2014-2019 Dönemi sonrası 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Belediye Başkanı Ali Kılıç seçildiği tarih olan 29 Kasım 2014 tarihinden sonra gazetelere ve yerel medyaya yansıyan “Maltepe Belediyesi’nin, M`Expo Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi projesi Belediye Oscar ödülünü kazandı” haberin sonra düzenlenen törende ödülü alarak bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç “M’Expo bir Türkiye projesi olacak ve Türkiye ekonomisine yön verecek. Bu projeye herkesin destek olmasını bekliyoruz” demişti..

Yine aynı haberde Ödülün takdimi sonrası kısa bir konuşma yapan Kılıç ”Bu ödüle bizleri layık gördüğünüz için hepinize arkadaşlarımız adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu projeyi seçmiş olmanız, bize ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösterdi ve bizleri gururlandırdı. Bu ödül bize ilaç gibi geldi. Şunu açıklamak isterim ki; Anadolu Yakasına biraz üvey evlat muamelesi yapılıyor. 550 bin nüfusluk Maltepe’mizin en önemli sorunu işsizlik. İlçemiz sanayi barındırmıyor ve tarihi güzellikleri de olmadığı için turist çekemiyor. Seçim çalışmam sırasında işsizliği nasıl çözeriz diye düşünürken, bu proje ortaya çıktı. Bu proje sadece fuar ve kongre merkezini barındırmıyor, içinde sosyal donatı alanları, yaşam merkezi ve hatta bir golf sahası da bulunuyor.

Türkiye’nin uluslararası fuar pastasındaki yeri inanamayacaksınız ama binde bir. İmparatorlukların, kültürlerin başkenti İstanbul’umuza böylesi bir proje yakışır. Dolayısıyla bizler işadamları, akademisyenler ve çeşitli teknik görevlilerden oluşan bir grupla, projemiz üzerinde çalışmalar yürütüyor, toplantılar yapıyoruz. Bu kapsamda M.Expo, bir Türkiye projesi olacak ve Türkiye ekonomisine yön verecek. Hepinizi M.Expo’ya destek olmaya bekliyoruz” sözlerini de hatırlatmak istiyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu