Gündem

İmamoğlu: Taksi sistemi değişecek

Hiç kimse ve hiçbir kurum 16 milyon İstanbullu’dan daha güçlü değildir...

İBB’nin İstanbul’daki taksi sorununu çözmek için UKOME gündemine getirdiği yeni taksi sistemi ve buna bağlı 1.000 yeni taksi plakası önerisi, oy çokluğuyla 9. kez reddedilmesi sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da konuyla ilgili paylaşımda bulunarak “Şunu çok net ifade edeyim ki İstanbulluyu yoran ve üzen taksi sistemi değişecek” dedi.

Toplantıyı yöneten İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, 153 Çözüm Merkezi’ne gelen şikayetlerin büyük çoğunluğun taksilerle ilgili olduğunu belirterek, “Sokaktaki insanların şikayetlerinin büyük çoğunluğu taksilerden. Toplumun sözünü dinleyenler olarak, bu çığlığı 8 kere, 18 kere, sorunu çözene kadar gündeme getireceğiz” dedi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir de İTÜ raporuna göre Temmuz ayından sonra taksilerin doluluk oranının yüzde 91’e yükseldiğini açıkladı.

İmamoğlu’nun Twitter hesabından yaptığı paylaşım:

“Şunu çok net ifade edeyim ki; İstanbulluyu yoran ve üzen taksi sistemi değişecek. Önce 16 milyon İstanbullu daha sonra da on binlerce taksici esnafını çok mutlu edeceğiz. Hiç kimse ve hiçbir kurum 16 milyon İstanbullu’dan daha güçlü değildir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu