İstanbul

İBB, modern Ambulanslarla İstanbullulara yaşam desteği sağlıyor

İBB Sağlık Dairesi Başkanlığı Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında, evde yatağa bağımlı hastalara sağlıklı ve güvenli ulaşım hizmeti sunmak amacıyla yenilenmiş, modern ambulanslarla hizmet vermeye başladı. İhtiyaç sahibi İstanbullu vatandaşların hızlı ve daha gelişmiş donanımlarla konforlu ve güvenli bir şekilde hastane ve eve nakilleri sağlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB),  evde yatağa bağımlı hastalara bütüncül hizmet kapsamında hastane ve eve nakillerini sağlamak amacıyla modern ambulanslar hizmete aldı. Kendi başına hastanelere ulaşımını sağlayamayan evde bakım gören hastaların ev-hastane, hastane-ev transportu nakil ambulansları ile uzman personelle sağlanıyor. 2019 yılından 2024 yılı Ocak ayı dâhil 61 bin 228 kez hasta nakil ambulanslarıyla nakil hizmeti gerçekleştirdiklerini belirten İBB Sağlık Dairesi Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Önder Yüksel Eryiğit, “Sağlık Dairesi Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Şube Müdürlüğü Hasta Nakil Hizmetleriyle; 16 milyon İstanbulluya daha güvenli ve konforlu hizmet sunmak adına aldığımız yeni ambulanslarla nakil sayımızı her geçen gün artırıyor evde sağlık hizmetlerimizi yaygınlaştırıyoruz. İhtiyaç sahibi hastaların ailesinden biri gibi destekçisi olmaya devam ediyoruz. Bütüncül sağlık politikaları kapsamında; Evde Doktor Muayenesinden Hemşirelik Hizmetine, Evde Psikolojik Destekten Fizyoterapiye, Diyetisyen ve Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı Desteğine, Kişisel Bakımdan Hane Temizliğine değin evde sağlık hizmetleriyle geniş yelpazede İstanbullulara yaşam desteği sunuyoruz” açıklamasında bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Sağlıklı Kent” vizyonuyla yola çıkan İBB Sağlık Daire Başkanlığı, koruyucu, önleyici, tedavi ve rehabilite edici hizmetlerle İstanbul’a sağlık kazandırıyor. Bu kapsamda evde sağlık hizmet birimi sayısı 7’ye çıkarken çok yakında Ataşehir Bütünleşik Halk Sağlığı Merkezi içerisinde 8. merkez de hizmete açılacak.

Başvuru için;

  • Alo 153 Çözüm Merkezi veya ibb.istanbul adresinden başvurular yapılmaktadır.
  • Başvuruda kişilerden; T.C. kimlik no, adres, iletişin numarası, hanede yaşayan kişi bilgileri istenmektedir.

Birimler: Edirnekapı, Üsküdar, Kartal, Şile, Eyüpsultan/Güzeltepe, Arnavutköy, Esenyurt ilçelerinde bulunmakta olup, çevre ilçelere de hizmet veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu