Gündem

CHP’li Özkan, gerçeği çarpıtmak ayıp ve suç

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Partili Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın katıldığı toplu açılış töreni sırasında vatandaşların polislerden artan kumanyaları topladığına dair görüntüleri paylaşmıştı.

Görüntülerin sosyal medyada sıkça paylaşılmasının ardından Adana Valiliği konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Adana Valiliği, Erdoğan’ın katıldığı toplu açılış töreni sırasında vatandaşların “Polislerin kumanyalarından artan yiyecekleri topladı” haberlerini yalanlamıştı. insanların yerden aldıklarının alana alınmayan malzemeler olduğu belirtilmişti.  CHP Milletvekili Tuncay Özkan, valiliğin bu açıklamasını çürüten yeni görüntüler yayınladı.

Valiliğin ‘yalanlama’ açıklamasından sonra konu ile ilgili tekrar paylaşım yapan CHP’li Özkan, “Suyun ve yiyeceğin kime ait olduğunu nereden anlıyorsunuz? Görüntüler ortada insanlar polisin artan kumanyasını topluyor. Valilik etkinliğin bittiğini söylüyor. Oysa Erdoğan’ın konuşma yaptığı açıkça görünüyor. Devlet görevlisinin gerçeği çarpıtması ayıp ve suç. Görüntü burada.” diyerek gerçek görüntüleri paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu