Gündem

CHP’li Ahmet Kaya “Yok” dedikleri 5 yangın uçağını bulduk!

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Türk Hava Kurumu'nun Ankara Etimesgut'taki Meydan İşletme Müdürlüğü'ne giderek, "Yok” dedikleri uçakları bulduk!" diye konuştu.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve CHP’nin Ankara vekilleri Nihat Yeşil, Yıldırım Kaya ve Servet Ünsal Türk Hava Kurumu Etimesgut Meydan İşletmeleri Genel Müdürlüğü önüne giderek, hükümet yetkililerinin yok dedi uçakları buldu.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya şunları söyledi: 

“Ankara milletvekillerimizle birlikte Ankara Etimesgut Meydan İşletme Müdürlüğü’nün önündeyiz. Son günlerde bir video dolaşıyor. THK’nin çevre ülkelerdeki yangınlara müdahale eden, gurur duyduğumuz uçakları vardı. Şimdi o uçaklarla ilgili şayialar dolaşıyor. Arkadaşlar bakın hemen arkamızda, Sayın Cumhurbaşkanı ve Orman Bakanı dedi ya “Uçak yok”, uçakların üstünden Orman Genel Müdürlüğü yazıyor. 5 tane uçağımız burada atıl vaziyette duruyor. Bugün Türkiye cayır cayır yanıyor. Durum bu iken bu uçaklar neden burada atıl vaziyette duruyor? Bu uçaklar neden kullanılmıyor? Bunun cevabını versinler. O uçaklar bugün kullanılmayacaksa ne zaman kullanılacak? Yönetenler aciz! O nedenle bu uçaklarımız burada çürümeye terk edilmiş durumda.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu