Gündem

CHP İstanbul’dan 3600 Gösterge için açıklama

CHP İstanbul’dan 3600 Gösterge için açıklama

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından “3600 Ek Gösterge İçin Milyonlarca Memur CHP İktidarını Bekliyor” başlıklı basın açıklaması 30 Eylül 2021 Perşembe Günü Bakırköy Kadın Cezaevi önünde yapıldı.

Saat 10.30’da  başlayan ve CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu tarafından okunan basın açıklamasına CHP İstanbul Milletvekilleri Sibel Özdemir, Sezgin Tanrıkulu ve Turan Aydoğan, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Nurettin Aydın, Yasin Ilgar, Kevser Celayir, Gökmen Güneş, Oğuz Kemal Yakar, Dursun Poyraz, Saniye Yurdakul, Bahar Çetinkaya, Güler Işıkcevahir, Aysemin Gülmez, Suna Göçengil, Nevzat Karataş, Burkay Düzce, Özgür Akat, Mahir Doğan, Ahmet Gürbüz, Adem Ali Kargidanoğlu, Halil Güzel, CHP İstanbul Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman, CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcıları Nazife Aktaş, Sevilay Şenel, CHP İstanbul eski İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Özkahraman, Ziya Disanlı, Hasan Karaoğlu, CHP Adalar İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat, CHP Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat İmrek, CHP Bakırköy İlçe Başkanı Celal Sevinç, CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, CHP Beyoğlu İlçe Başkanı Ali Asker Ekici, CHP Büyükçekmece İlçe başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıltaş, CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, CHP Esenyurt İlçe Başkanı Hüseyin Ergin, CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, CHP Kağıthane İlçe Başkanı Cihan İlim Yeşildağ, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, CHP Pendik İlçe Başkanı Doğan Çakmak, CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan,CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Temizel Yalınkılıç, CHP Şişli İlçe Başkanı Nihat Dağlayan, CHP Beyoğlu eski İlçe Başkanı Muharrem Bulut, SHP Esenler eski İlçe Başkanı Adnan Kaymakçı’da katılarak destek veren isimlerdi.

“Bugün ülkenin her yerinde 3600 Ek Gösterge hakkı için yıllardır bekleyen, milyonlarca memurumuzun sesi olmak için buradayız. Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı Devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor.

Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor” sözleri ile devam eden basın açıklamasına CHP Bakırköy İlçe başkan Yardımcıları Gizem Başaran Arslan, Eset Alak, CHP Çekmeköy İlçe Başkan Yardımcısı Önder Ulutaş, CHP Güngören İlçe Başkan Yardımcıları Ayşe Metin, Osman Kartal, Canip Bingöl, Coşkun Sucu, Ali Kırgil, CHP Başakşehir İlçe Başkan Yardımcıları Cenk Söbe, Ergün Eşiyok, CHP Bahçelievler İlçe Başkan Yardımcısı Bahoz Can Denli’de katılan isimlerdi.

AKP iktidarının seçim dönemlerinde altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye çalışmaya devam ettiği belirtilen basın açıklamasına CHP Kağıthane İlçe Örgüt Üyesi ve CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Necla Kaçan, CHP Bakırköy Kadın Kolları Başkanı Hamide Yazıcı, CHP Başakşehir Kadın Kolları Başkanı Hülya Karaali, CHP Fatih Kadın Kolları Başkanı Aynur Küçük, CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç,CHP Bakırköy Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Gönül Cantürk’te katıldılar.

24 Haziran Seçimleri öncesi AKP Genel Başkanının “Bir müjdemiz var: Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz. Böylece ülkeleri ve milletleri için fedakârca çalışan bu kamu görevlilerimizin emekliliklerinde de verdikleri hizmetlerin karşılığını alabilmelerini temin ediyoruz” sözlerinin hatırlatılarak AKP’nin Seçim Beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafla taahhüt ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili Genel Seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadığı vurgulandı.

 Milyonlarca memur artan enflasyonun, dövizin, borçların, ekonomik krizin, mutfak yangınlarının altında 39 ayda ezildikçe ezildiği, hemen her kesimde olduğu gibi 3600 Ek gösterge sözü verilen milyonlarca memurumuz da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldığı, ‘3600 Ek gösterge’, çalıştıkça yoksullaşan, emekli olduğunda da açlık sınırı altında yaşamını sürdürmeye çalışan milyonlarca memurumuz için hayati önem taşıdığı belirtilen açıklamaya katılan CHP’li Meclis Üyeleri arasında CHP Bahçelievler Belediye Meclis Üyeleri Ali Haydar Kahraman, Gencay Özcan, İsmail Hakkı Temel, Elif Dehmen Temiz, Fevziye Yalçın, Bahar Karabulut, Temel Polat, CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyeleri Mahir Çelik, Nesrin Serindağ, Nebahat Civan, Tarkan Ellergezer, Cem Özbey, Hasan Çalış, CHP Güngören Belediye Meclis Üyeleri Ali Şar, Cengiz Emektar, CHP Silivri belediye Meclis Üyesi Elif Yılmazer, CHP Bakırköy İlçe Örgüt Üyesi ve İstanbul İl genel Meclis eski Üyesi Meryem Karaçay, CHP Güngören Belediyesi eski Meclis Üyeleri Musa Keleş ve Ergün Edepali’de bulunuyorlardı.

CHP Arnavutköy Deliklikaya Mahalle Temsilcisi Yücel Usta, CHP Bahçelievler İlçe Örgüt Üyesi Mahir Sürensoy’un da katıldıkları basın açıklaması “Her zaman olduğu gibi yine 3600 Ek gösterge hakkı, milyonlarca memura verilen bir vaat olarak kaldı. Milyonlarca öğretmen, sağlık çalışanı, polis, din görevlisi ve infaz koruma memurları artık iktidarın sözde vaatlerine inanmıyor. Her yıl 3600 Ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor. Milyonlarca memur 3600 Ek gösterge hakkı için, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını bekliyor” sözleri ile sonlandı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu