Gündem

CHP İstanbul’a karalama için düğmeye basıldı

BÜLENT ÜTEBAY “CHP İSTANBUL’A KARALAMA İÇİN DÜGMEYE BASILDI”

CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay İlçe binasında eski ilçe başkanları Şuayip Vardar, Cafer Turna, Cemal Kaya, Adnan Kaymakçı ve Hasan Babacan’ında katıldıkları basın açıklamasında “İstanbul CHP örgütüne adeta bir yerden düğmeye basılmışçasına organize bir şekilde karalama ve itibarsızlaştırma kampanyası başlatıldığını görüyoruz” dedi.

2009 ve ardından da 2011-2014 yılları arasında yapılan kongrede yeniden ilçe yönetimine seçilen bir CHP Yöneticisinin medyada yer alan iddialarına cevap vermek amacı ile düzenlenen İlçe Yöneticileri İlçe Kadın Kolu Başkanı Meryem Karaboğa’nın da katıldıkları basın açıklamasında CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay “İstanbul örgütüne karşı adeta bir yerden düğmeye basılmışçasına organize bir şekilde yalan ve iftiralar ile karalama ve itibarsızlaştırma kampanyası başlatırmıştır.”

“Disiplin suçuyla partimizden uzaklaştırdığımız, kendisine yerel gazeteci diyen kişilik bozukluğu herkesçe bilinen bir kişinin yalan ve iftiralarla dolu ithamlarına Esenler ayağında bunu devşirme bir ak trol olan sözde gazeteci Hüseyin Koç adlı şahsın bütün ithamları, yalan yanlış ve iftiralar ile doludur.”

Bende şimdi buradan kendilerine soruyorum 2009 yılında senin de yönetimde olduğun bu süreçte böyle iddia ettiğin gibi taciz ve tecavüz olayı yaşandı ise o gün neden sessiz kaldın bunu neden gündeme getirmedin. Dahası 2011-2014 yılları arasında yapılan kongrede yeniden ilçe yönetimine seçildin. Bu dört yıl ilçe yöneticisi sıfatınla sorumlu gördüğün kişilerden neden hesap sormadın. Esenler ilçesi kurulduğundan bu yana tüm ilçe başkanlarımla ile beraber buradan kamuoyuna duyuruyorum ki; Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı çatısı altında kadına şiddet kadına taciz veya tecavüz olması söz konusu bile olmamıştır. Bilinmelidir ki Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet Halk Partililer bu ülkenin ahlakının ve vicdanının teminatıdır. Bu leke iz bırakmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu