Gündem

Canan Kaftancıoğlu “Talimatım yoktur”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin fotoğraflarının izinsiz çekilmesine ilişkin olarak ‘Suçu ve suçluyu övme’ suçlarından hakkında 10 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Kaftancıoğlu, “Fotoğrafların çekilmesi ve kendisine aktarılması hususunda bir talimatım yoktur.  İlçe başkanının bana gönderdiği bir fotoğraf yoktur, benim böyle bir fotoğrafı twitter hesabından paylaşımım yoktur” dedi. Mahkeme, bilirkişi raporu hazırlanması için duruşmayı erteledi.

Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve avukatları katıldı. CHP milletvekilleri de duruşmayı izledi. 

Herhangi bir talimatım yok

Savunmasını yapan Kaftancıoğlu, “Benim CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’a müştekinin özel mülkünün fotoğraflarının çekilmesi ve kendisine aktarılması hususunda bir talimatım yoktur. İlçe başkanının bana gönderdiği bir fotoğraf yoktur, benim böyle bir fotoğrafı Twitter hesabından paylaşımım yoktur. Belirtilen yazı Sabah gazetesinin yazısıdır. Paylaşım, bu yazının eleştirisi kapsamındadır. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatımı talep ediyorum” dedi.

Duruşma savcısı, Kaftancıoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıldığı ifade edilen tweetin Sabah gazetesinde yayınlanan bir haberle ilgili olduğunu söylediğine dikkat çekerek, belirtilen haber ve yorumların ekran görüntüleri, paylaşımların kronolojik sırasının tespiti için bilirkişiye gönderilmesini talep etti.

Savcının talebini kabul eden hakim, bilirkişi raporu hazırlanması için duruşmayı 24 Aralık’a erteledi. 

Dava dosyasının rapor hazırlanması için bilirkişiye verilmesini kararlaştıran mahkeme, Suat Özçağdaş’ın tanık olarak dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu