GündemVideo

Canan Kaftancıoğlu “Sayenizde korkuyorlar, korksunlar”

16 milyon İstanbullunun iradesinin yargılandığı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu davasında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu açıklama yaptı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 13 bin oy farkla kazandığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin iptal edilmesi üzerine yaptığı basın açıklamasında, YSK Başkanı’na ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davaya bugün Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. 

16 milyon İstanbullunun iradesinin yargılandığı duruşma öncesinde İstanbul Anadolu Adliyesi önünde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün başvurusu ve Kartal Kaymakamlığı’nın kararı ile İstanbul Anadolu Adliyesi önünde basın açıklaması yapılmasına izin verilmedi. Duruşmanın ardından açıklamaların yapılacağı sahne, bu nedenle Kartal Neyzen Tevfik Meydanı’na kuruldu. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu açıklama yaptı. 

 Kaftancıoğlu şunları söyledi:

“Sayenizde korkuyorlar, korksunlar. Suçlular ve suçluluğun telaşı içindeler. Bugün bir kez daha ben ve bütün yol arkadaşlarım, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Örgütü’nün ne kadar inançlı, ne kadar kararlı ve ne kadar programlı bir şekilde bir araya gelebildiğini gördük. Hayatım boyunca Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Örgütü’nün başı olmaktan daha büyük bir paye taşıyamayacağımı hissediyorum. İyi ki varsınız yol arkadaşlarım.

Bugün Ekrem Başkan’ımız, yani 16 milyon İstanbullunun iradesi yargılanıyordu. Bugün Üsküdar İlçe Başkanı’mız, pergolacının özel hayatının gizliliğini ihlal etme duruşmasında yargılanıyordu. Ve bugün bizim, Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara gidinceye kadar, Genel Başkan’ımız öncülüğünde halkın iktidarını kuruncaya kadar verecek tek bir kişimiz olmadığını bir kez daha hissettik sayenizde.

Bugünden sonra, her zaman söylediğimiz gibi, onların gündemini, kötülükteki iktidarın gündemini kendi gündemimiz yapmadan, aynı bugün olduğu gibi planlı, programlı, sistematik çalışacağız, çalışacağız ve sürekli çalışacağız. Bana hep diyorlar, ‘Başkan, sen niye korkmuyorsun’ diye. Şurada korkulur mu değerli yol arkadaşlarım? Hepinizin inancı ve mücadelesinin önünde saygıyla eğiliyorum. Hepimize kolay gelsin diyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu