Gündem

Beşiktaş Belediyesi ocak ayı toplantıları sonlandı

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ OCAK AYI TOPLANTILARI SONLANDI…

Beşiktaş Belediyesi 8. Dönem 2.Seçim Yılı Ocak Ayı Toplantıları 08 Ocak 2021 Cuma günü yapılan 2.Toplantı ile sonlanırken Meclis Toplantıları öncesi yapılan CHP Gurup Toplantısına CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Av. Gözde Fil’de başkanlık yaptı.

Bir önceki oturuma ait toplantı tutanağının okunarak oylanması ile başlayan Beşiktaş Belediye Meclis Toplantısında gündem dışı konuşma talebi olmadığı için geçilen gündemde  “2021 yılında meclis ve komisyon toplantılarına katılacak meclis üyelerine ödenecek huzur haklarının belirlenmesinde raporu ve ardından  5393 Sayılı Belediye Kanunun 49.Maddesine istinaden 2021 yılında sözleşmeli personel çalıştırılması ve  bu personellerin ücretlerine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonunun 2 nolu raporları“ görüşülerek kabul edildi.

Covid-19 sebebi ile faaliyetleri doğrudan veya dolaylı olarak durdurulan Belediye Mülkiyetinde olan taşınmazların kira bedellerinin 7 244 sayılı kanun ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2020/27 sayılı genelgesine istinaden tahakkuk ettirilmesine veya kira bedellerinde indirim yapılmasına ilişkin Hukuk Komisyonun 1 Nolu Raporu ile 4.Maddesi olan 2021 yılında başkanlık makamına borçlanma yetkisi verilmesi dair Plan Bütçe Komisyonunun raporu ile art arda oylanarak kabul edildi. 

Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat’ın katılmadığı ve CHP Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Hasan Bozkurter’in yönettiği Beşiktaş Belediye Meclisi 8. Dönem 2. Seçim Yılı Ocak Ayı Toplantılarını son oturumunda gündemin 5. Maddesi olan Halk Mağaza/ Halk Market Yönetmeliğine ilişkin Hukuk Komisyonunun raporuda oylanarak kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu