Foto Haber

Başarı hikayesi uğruna yitirilen hayatlar

BAŞARI HİKAYESİ UĞRUNA YİTİRİLEN HAYATLAR… SEVGİ, ÖZLEM YAS VE ÖFKE !

Ülkemizde ilk kez 11 Mart 2020 tarihinde açıklanan pandemi vakasının birinci yıl dönümü olan 11 Mart 2021 Perşembe günü Türk Tabipler Birliği, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Diş Hekimleri Odası, İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Veteriner Hekimler Odası, Sağlık Çalışanları Sendikası (SES) İstanbul Şubeleri, Devrimci Sağlık İş, Tüm Rad Der( Tüm Radyasyon Teknisyenleri Derneği) tarafından Okmeydanı Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi önünde bu süreçte yaşamlarını kaybeden 385 sağlık çalışanların anısına düzenlene saygı duruşu ve anma programında, Türkiye’nin gerek vaka sayısı, gerekse ölüm sayıları açısından salgının bedelini en ağır ödeyen ülkeler arasında olduğu vurgulanırken toplam ölüm sayısının Sağlık Bakanlığının açıkladığı açıkladığı “30 bin rakamının en az iki üç katı olduğu” belirtildi…

Bizi yönetenleri bütün bu yaşananlarda tek suçlunun Wuhan’da ortaya çıkan ve bütün dünyaya yayılan bir virüs olduğuna inanmamızı bekliyorlar… “Peki ya; salgına hazırlıksız yakalananlar? Sağlık Çalışanlarına maske ve elviden bile temin edemeyenler..? Vatandaşa üç beş maskeyi dağıtmayı beceremeyenler ? Alınmayan tedbirler eksik ve yanlış, tutarsız politikalar…  ifadelerinin de yer aldığı basın açıklamasında on binlerce vatandaşımızın yaşamına mal olan COVİD-19 pandemisinden başarı hikayesi çıkarmaya çalışan AKP zihniyetidir” vurgusu yapıldı.

Katılımcı Kuruluş ve sendikalar adına yapılan konuşmalar sonrası yapılan ve İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip tarafından okunan ortak basın açıklaması ile sonlanan anma programına DİSK Devrimci Sağlık İş ve DİSK Genel Başkanı Dr. Arzu Çerkezoğlu, TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, CHP İstanbul Milletvekili Dr Ali Şeker, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Gülsüm Hale Özcömert Coşkun, Saniye Yurdakul, CHP Beyoğlu Belediye ve İBB Meclis Üyesi Süleyman Solmaz, CHP Beyoğlu İlçe Örgüt Üyesi Müfit Homan, 2015 Genel Seçimleri CHP İstanbul Milletvekili Adayı Efkan Bolaç katılırlarken anmaya destek veren Divriği Kültür Derneği ’de anmaya destek pankartı açtı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu