Gündem

Barış Yarkadaş: “Çocukların oyun parkını geri verin”

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, Kandili Parkı’nın ticari alana dönüştürülmesine tepki gösterdi. Yarkadaş, “Çocukların nefes alabileceği tek yer vardı; o da yok edildi” dedi. 

İSTANBUL – Üsküdar’a bağlı Kandilli Mahallesi İskele Caddesi’ndeki yeşil alanın ihale yoluyla kiraya verilmesi ve restorana dönüştürülmek istenmesine yönelik tepkiler dinmiyor. Mahalle halkı bugün de bir araya gelerek, ihalenin iptal edilmesini istedi. Protesto gösterisine katılan CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, “Her şey para değil; çocukların nefes alabileceği hiçbir yer kalmadı” diye konuştu. 

”İHALEYİ İPTAL EDİN”

Kandilli Mahallesi’nde bulunan ve içinde bir ahır ile anıt ağacı da bulunan yaklaşık 1000 metrekarelik yeşil alan, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ihale yoluyla kiraya verildi. Mahalle halkı ise bu ihaleye tepki göstererek ihalenin iptal edilmesini istedi. 

Bu sabah parkın önünde toplanan ve müzikler eşliğinde protesto gösterisi düzenleyen mahalle halkına CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş da destek verdi. Mahalle sakinlerinin daveti üzerine alana geldiğini belirten Yarkadaş, “Kandilli, deprem ölçüm merkezi olarak tanınıyor. Depremlerin ölçüldüğü bölgedeki tek deprem toplanma alanı ise kiraya verilerek, restorana çevriliyor” dedi.

”NEFES ALACAK YER KALMADI”

Mahalle halkının depremde toplanabileceği tek yeşil alanın Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ihale yoluyla kiraya verildiğini belirten Yarkadaş, “Bu alanın içinde bir ahır ile bir anıt ağaç var. Ahır, restorana çevrilecek. Kiralayan kişi de 110 bin TL kira verecek. Ancak her şey para değil. Çocuklarımızın gezip dolaştığı,  oyun oynadığı alan ortadan kaldırılıyor. Yaş almış büyüklerimizin nefes aldığı  tek alan yok ediliyor” tepkisini gösterdi. 

“ŞARKILAR EŞLİĞİNDE PROTESTO”

Yetkililere çağrı yaparak, “İhaleyi iptal edin” diyen Yarkadaş, “Çocukların oyun parkını geri verin ve tel örgüleri kaldırın. Parktaki basket sahasını herkesin kullanımına açın” çağrısını yaptı. Mahalle halkı da şarkılar eşliğinde protesto gösterisine katıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu