İstanbul

Bakırköy Belediyesi 2024-2029 Dönemi Nisan Ayı Meclis Toplantıları Başladı

Bakırköy Belediyesi 9. Seçim Dönemi 1. Toplantı Yılı Nisan Ayı Toplantıları 08 Nisan 2024 Pazartesi günü yapılan 1. Oturum ile başladı.

31 Mart 2024 Seçimlerine CHP Bakırköy Belediye Başkan adayı olarak giren ve Belediye Başkanı seçilen Ayşegül Ovalıoğlu’nun yönettiği saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Bakırköy Belediyesi Nisan Ayı 1. Oturumunda gizli oy açık tasnif ile yapılan oylamada Belediye Meclis 1. Başkan vekilliğine CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Çiğdem Kırıkoğlu, 2. Başkan vekilliğine ise CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Margarit Dikme seçildiler.

5193 sayılı Belediyeler Kanununun 19. Maddesi gereği yapılan Bakırköy Belediyesi Divan Katipliklerine ise CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyeleri Fatma Selen Kocaoğlu ve Efe Kanat seçilirlerken 1 yıl süre ile görev yapacak olan Bakırköy Belediyesi Encümen üyeliklerine ise CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Fazlıoğlu, Meltem Bekaroğlu ve Jale Bakistanlı seçildiler.

Kapalı oy açık tasnif olarak yapılan Bakırköy Belediyesi Meclis 1. ve 2. Başkan vekillikleri, Bakırköy Belediyesi Meclis Divan heyeti ile encümen üyelerinin seçimlerinin ardından açık oylama ile yapılan İhtisas Komisyonlarının seçimlerinin ardından verilen 10 dakikalık ara sonrası açılan ve Bakırköy Belediyesi 1. Başkan Vekili Çiğdem Kırıkoğlu tarafından yönetilen 2. Oturumda ise Bakırköy Belediyesi 2023 Yılı Faaliyet Raporu oylanarak kabul edildi.

Bakırköy Belediyesinin 2024-2029 Dönemi ilk Meclis Toplantısına izleyici olarak katılanlar arasında CHP Bakırköy İlçe Başkanı Gizem Başaran Arslan, CHP Bakırköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Aret Köroğlu, Barış Yalnızyiğit Ali Remzi Bindal, Anıl Karaoğlu, Ömer Kutlu, Alptuğ Uslu, Çağla Uzun, Recep Genç, Alican Sarak, Umut Çıngıl, Bakırköy Belediyesi 2014-2019 Dönemi CHP Meclis Üyesi Ziya Çıkıt’da bulunuyorlardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu