Gündem

Ataşehir sosyal markette para geçmiyor

ATAŞEHİR SOSYAL MARKETTE PARA GEÇMİYOR…

Ataşehir Belediyesi ilçede ihtiyaç sahiplerinin, Sosyal Kart ile her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak ve derin yoksulluk sarmalındaki yalnız anneler için de destekleyici projeler üretilecek ve ücret-para kullanılmayacak olan sosyal marketlerden ilkini Şubat ayı sonunda faaliyete açıyor. 

İlçedeki ihtiyaç sahiplerine daha iyi hizmet vermek ihtiyaç sahiplerine modern şartlarda hizmet sunumu ve daha fazla fayda sağlayabilmek için içerisinde gıdadan giyime, kırtasiyeden temizlik ve kişisel bakım ürünlerine kadar yüzlerce çeşit malzemenin yer aldığı Sosyal Market’te, vatandaşlar ihtiyaçları olan ürünleri kendileri seçip beğenerek alma imkânına sahip olacaklar.

Belediye’ye başvuran ihtiyaç sahiplerinin sosyal incelemesi tamamlandıktan sonra, kendilerine teslim edilecek Sosyal Kartlarına ihtiyaçları kadar puan yüklenecek ve böylece vatandaşlar, Sosyal Kart ile Sosyal Market’e gelerek kendilerinin veya ailelerinin ister giyecek ihtiyaçlarını, ister sofra ihtiyaçlarını isterse de çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Ayrıca aileleri bilinçlendirme ve farkındalık yaratmayı hedefleyen; ilk yardım, aile içi şiddet, çocuk bakımı, hijyen ve temizlik gibi eğitimlere katılan Sosyal Kart sahiplerine ek puan sağlanacak olan proje hakkında açıklamada bulunan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi “Ataşehir Belediyesi olarak toplumsal belediyecilik faaliyetlerimizi istikrarlı olarak geliştiriyoruz. Sosyal Marketimizin ilkini yakında hizmete açacağız. Hem yoksullukla mücadele hem de acil ihtiyaç malzemelerinin sağlanması konusunda çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Ayrıca Sosyal Marketimizin bulunduğu bina içerisinde, derin yoksulluk içerisinde bulunan yalnız annelerimize yönelik sosyal projeler gerçekleştireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu