Gündem

Ali İsmet Gencer katledilişinin 41. yıl dönümünde anıldı

1980 askeri faşist darbesi öncesi ülkede yaratılan kaos sürecinde CHP’ye yönelen terörün hedefi olan ve 11 Temmuz 1980 yılında uğradığı silahlı saldırı sonrası yaşamını kaybeden CHP Fatih İlçe Başkanı Dr. İsmet Gencer’i faşist katillerce katledilişinin 41. yıl dönümünde yapılan etkinlikle anıldı.

12 Temmuz 2021 Pazartesi günü saat 17.00’de vefatının sonrası Fatih Belediyesi tarafından isminin verildiği Ali İsmet Gencer sokağında düzenlenen anmada CHP Fatih Gençlik Kolları, Türk ve CHP Bayrakları ile anmanın yapıldığı yere kadar yaptıkları sessiz yürüyüş ile başlarken daha sonra CHP Fatih İlçe Başkanı Soner Özimer katılımcılara hitap etti.

Getirilen karanfillerin bırakılması ile sonlanan anmaya kapatılarak Fatih’e bağlanan CHP Eminönü eski İlçe Başkanı Mehmet Ali İyimaya, CHP Fatih eski İlçe başkanı Gökhan Gencel, CHP Fatih İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Süreyya Bülent İpekler, Volkan Turan, Yavuz Nazlıgül, Murat Büyüksoy, CHP Fatih Belediye Meclis Üyeleri CHP Fatih Kadın Kolları Başkanı Aynur Küçük, CHP Fatih İlçe Örgüt Üyeleri Şengül Musa, Cafer Çelik, Hasan Kızılyatak, Haluk Akpek, Sedat Özcan, Selahattin Turan’da katılanlar arasındaydılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu