Gündem

Afetzedelerin faturaları iptal edileceğine yine ertelediler

Tekin, “AKP iktidarı yaşanan sel felaketinin ağır bilançosunu yine halka ödetmeye çalışıyor.”

CHP’den Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine eleştiri. Fatura erteleme yetmez, 3 ay elektrik ücreti alınmasın!

Tekin, “AKP iktidarı yaşanan sel felaketinin ağır bilançosunu yine halka ödetmeye çalışıyor.”

CHP’li Tekin, “Felaketten sonra bölgeye giden iktidar yetkilileri “yaraları en kısa sürede saracağız” demişlerdi. Anlaşılıyor ki, “yaraları saracaklarına yine ertelediler” diyerek tepkisini dile getirdi.

Felaket esnasında olduğu gibi sonrasında iktidarın acizi yeti devam ediyor diyen Tekin, “Afetler sonrasında yardım kampanyalarına verilen ‘Güçlü Türkiye’ söylemi unutulmuş olacak ki vakit kaybedilmeden IBAN numarası verilmişti. Günün sonunda ise hiçbir şeyin değişmeyeceği ortaya çıktı.  Afetzedelerin faturaları iptal edileceğine yine ertelenmiş oldu. İktidarın kayıtsızlığı, beceriksizliği ve ilgisizliği çok kısa bir süre içinde tüm kamuoyunun gözü önünde ortaya çıktı ve kanıtlandı.” Dedi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin,  “Evini sel götürmüş kişiye, ödeme koşulları dahi düşünülmeden halen fatura ücreti talep edilmesi kabul edilemez. En az üç ay fedakârlık şirketlerin kârından fedakârlıktır. Bu koşullarda özel sektör hala gelir peşinde koşma yerine gelirsiz kalan yurttaşın yanında olmalıdır. İktidar bu konuda gerekeni yapmalıdır. “Yapılması gereken, vatandaşa 3 ay elektrik faturası gönderilmemesi, 3 ayın sonunda da faturalardaki vergilerin bir yıl süre ile tamamen kaldırılmasıdır” sözleri ile dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu