Foto Haber

Yaşamını İyilik, Dayanışma ve İnsanlığa adayan Hüseyin Doğan Hakk’a yürüdü

YAŞAMINI İYİLİK, DAYANIŞMAYA VE İNSANLIĞA ADAYAN HÜSEYİN DOĞAN HAKK’A YÜRÜDÜ…

Önceki gün Hakk’a Yürüyen Malatya- Akçadağ ve Maraş- Elbistan ilçelerindeki aşiretlerin kurduğu AKEL Vakfına öncülük ederek başkanlığını sürdüren, CEM Vakfı eski yöneticilerinden Hüseyin Doğan’ın 04 Ocak 2021 Pazartesi günü yapımında büyük destekler verdiği Yenibosna Cem Evinde yapılan Alevi Cenaze Erkanı sonrası sırlanarak önce AKEL Vakfı önüne götürülen naaşı daha sonra Avcılar Mezarlığında toprağa verildi.

CHP Bahçelievler İlçe eski Başkan Yardımcısı, CEM Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Üyesi ve Alevi Vakıfları Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Haydar Baki Doğan’n babası 1930’da Maraş, Elbistan’da doğan, 1960’da Mersin, 1965’de İstanbul’a gelen, 1965’ten 1980’lere kadar Elbistan ve Malatya Akçadağ yöresinden İstanbul’a veya yurtdışına gitmeye çalışan herkesi aylarca çoluk çocuk misafir eden, üniversite öğrencilerini kendi çocukları gibi evinde büyüten, ticaretle ilk uğraşan Mahmutpaşa’da dükkan açıp konfeksiyonculuk yapan muazzam bir toplum önderi olarak hep hatırlanacak olan Hüseyin Doğan, 1966 tarihinde Türkiye Birlik Partisi kurucusu, Bakırköy İlçe Başkanı, 1976-1980 CHP Bakırköy İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, 1984 Yerel Seçimlerinde SODEP (Sosyal Demokrat Halkçı Parti) ve ardından da 1989 Yerel Seçimlerinde SHP (Sosyal Demokrat Halkçı Parti) İstanbul İl Genel Meclis Üyesi olarak da siyasetin içinde de yer aldı.

Çevresinde her zaman için dostluğa, samimiyete önem vermesi, ilkokul eğitimi almasına rağmen muazzam öngörüsü ile çevresinde herkesin akıl aldığı bir kişilik olarak tanınan 1987 Genel Seçimlerinde ise Mustafa Timisi ve Avcılar eski Belediye Başkanı Yüksel Çengel’in 1. ve 2. Sıraları paylaştıkları Milletvekili sıralamasında 3. sıradan giren Hüseyin Doğan’in Yeni Bosna Cem Evinde yapılan Cenaze Erkanına, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, CHP İstanbul Milletvekilleri Turan Aydoğan, Yüksel Mansur Kılınç, CHP eski İstanbul Milletvekili ve DİSK eski Genel Başkanı Rıdvan Budak, CHP Bakırköy eski İlçe Başkanı ve CHP PM eski Üyesi İbrahim Yener, CHP Bahçelievler İlçe Örgüt Üyesi ve CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Gökmen Güneş, CHP
Güngören İlçe Örgüt Üyesi ve CHP İstanbul eski İl başkan Yardımcısı A.Şükrü Metin,

CHP Bahçelievler İlçe Örgüt Üyesi ve CHP İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Özkahraman, CHP Avcılar eski İlçe Başkanı Erhan Bozan, CHP Bahçelievler eski İlçe Başkanı Musa Çulha, Bahçelievler Belediyesi CHP Meclis Üyeleri Seyit Ali Aydoğmuş, Sait Akkuş, Ufuk Emre Bektaş, CHP Beyoğlu İlçe Örgüt Üyesi, Beyoğlu Belediyesi ve İBB Meclis eski Üyesi İsmail Söylemez, 2014-2019 Dönemi CHP Bağcılar Belediye Meclis Üyesi Zeki Çetin, 2015 Genel Seçimlerinde CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı CHP Kadıköy İlçe Örgüt Üyesi Süleyman Güzel, İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı ve CHP Bahçelievler İlçe Örgüt Üyesi Hüseyin Aydoğdu, CHP 3. Bölge Milletvekili aday adayı Abdurrahman Akalın, CHP Beyoğlu İlçe Örgüt Üyesi Dursun Horlu, CHP Bahçelievler İlçe Örgüt Üyeleri Süleyman Çimen, Kadir Çağlar Kavri, Tuna Akın Dollum, CHP Bahçelievler İlçe Örgüt Üyesi ve Beşiktaş Belediyesi Başkan Danışmanı Hüseyin Çiftçi, CHP Başakşehir İlçe Örgüt Üyesi İsmail İskender, CHP Bakırköy İlçe Örgüt Üyesi Zeliha Topal, katılan isimler arasında idiler.

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır’ında katılarak Doğan Ailesine baş sağlığı dilediği Hüseyin Doğan’ın cenaze erkanına Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner, Alevi Vakıflar Federasyonu 2. Başkanı ve Kartal Cem Evi Vakfı Başkanı Selami Satıtaş, Alevi Vakıflar Federasyonu Sekreteri Yavuz Olağan, AR EL Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Özgür Gözükara, AK-EL Vakfı Genel Başkanı İbrahim Yirik, PİRİM Gıda Şirketler Gurubu Başkanı Ali Büyükdağ, MNG Kargo Genel Müdürü Emir Hüseyin Akın’da katılanlar arasında idiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu