GündemVideo

Veli Ağbaba: “Marmaris cayır cayır yanarken bunlar Saray’da milletin parasıyla ziyafet çekiyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Marmaris cayır cayır yanarken bunlar Saray’da milletin parasıyla Arap müziği eşliğinde ziyafet çekiyor! Haram olsun, zehir zıkkım olsun bunlar." dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulunda; AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı’nda; Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman Bin Abdülaziz El Suud onuruna verdiği yemeğe tepki gösterdi.

Ağbaba, sosyal medya hesabından TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmanın videosunu “Marmaris cayır cayır yanarken bunlar Saray’da milletin parasıyla Arap müziği eşliğinde ziyafet çekiyor! Haram olsun, zehir zıkkım olsun bunlar!” notuyla paylaştı. 

 Ağbaba, şunları söyledi:

“Dün, ‘katil’ dediğiniz Suudi Prensi’ni devlet töreniyle karşıladınız. Bakın, önce selam vermiyordu, selam vermeden kucaklaşmaya. Bu hal sizin utancınızdır. Video göstereyim size, bir dinleyin. Marmaris yanarken sarayda oynuyorlar, Marmaris yanarken sarayda milletin parasını Arap müziği eşliğinde yiyorlar; haram olsun, zehir zıkkım olsun bunlar. Bu memleketin değerlerini yok ettiniz, parasını iç ettiniz. Maalesef katilini eğlendiren bir siyaset, katiliyle dans eden bir siyaset. Dün “katil” dediğiniz adam, bugün sizin dostunuz, arkadaşınız, dans arkadaşınız değerli arkadaşlar. Birleşik Arap Emirlikleri’ne ‘şerefsiz’ dediler, sonra para için eteklerini öptüler; şu düştüğümüz hâle bakar mısınız, düştüğümüz hâle? Sadece bu mu?

Dış politikayı yerle bir ettiniz, Türkiye’nin itibarını yerle bir ettiniz. Maalesef ne sizi ciddiye alan var ne de sizinle ciddi konuşan var. Biliyorlar ki siz paraya teslim olmuş durumdasınız, para için her şeyi yaparsınız. Nasıl ki Rusya’nın kapısında beklediniz; nasıl ki dün ‘kötü’ dediğiniz Mısır’a, Sisi’ye adam gönderiyorsunuz; para için her şeyi yapacak bir siyaset anlayışıyla karşı karşıyayız. Ya, hele şu Marmaris’e bakın, Marmaris’e. Bunlar Türk Hava Kurumu’na düşmanlık ettikleri için geçen yıl uçakları kaldırmadılar, ‘Ders alın!’ dedik. 20 uçak kiralamışlar değerli arkadaşlar, ne zaman gelecek? 4 Temmuz’da. Ya, insan Allah’tan korkar.

Uçak var ama yangın söndürmek için değil, sefa sürmek için var, yangını seyretmek için var. Buradan söylüyorum: Yangını seyretme uçağını satın, yangın söndürme uçaklarını alın. Bu yangının sorumlusu sizsiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu