Foto Haber

Ülke Politikaları Vakfı’nda bayrak değişimi

18. Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı Genel Kurulunda başkan Engin Akman görevi CHP İBB Grup Başkan Vekili Av. Doğan Subaşı’na devretti. 

Ülke Politikaları Vakfı’nda bayrak değişimi

2002 yılında DSP Hükümetinde Maliye Bakanı olarak görev alan Zekeriya Temizel’in başkanlığında Ankara’da kurulan ve daha sonra 2012 yılında Ankara’dan İstanbul’a taşınan Ülke Politikaları Vakfın da Zekeriya Temizel’den sonra Avukat Hüseyin Karataş ve Hasan Mutlu başkanlıklarında çalışmalarını sürdüren son olarak da Engin Akman başkanlık görevlerini sürdürmüşlerdi.

Kuruluş amacını ülkenin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik potansiyellerini harekete geçirerek güncel ve tarihsel sorunlarına çözüm niteliği taşıyan politikalar için fikri zemin oluşturmak, araştırmalar yapmak ve uygulama projeleri gerçekleştirmek amacıyla kurulan Ülke Politikaları Vakfı’nın 18 Nisan 2019 Perşembe günü Grand Cevahir Hotel Safir Toplantı salonunda saat 17.00’de gerçekleştirilen Genel Kurul Divan Başkanlığını CHP İstanbul eski Milletvekili Süleyman Çelebi’nin yaptığı Ülke Politikaları Vakfının 18. Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı Genel Kurulunda başkan Engin Akman görevi CHP İBB Grup Başkan Vekili Av. Doğan Subaşı’na devretti. 

Ülke Politikaları Vakfının Faaliyet Raporu Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Jaklin Köse, Denetim Raporu Selim Mataracı tarafından okunarak kabul edilirken Başkanlığı devir alan Doğan Subaşı başkanlığında yedi kişilik yeni yönetimin diğer isimleri CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, Doç. Dr. Seyhun Şahin, Hamit Tahan, CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu, CHP Beşiktaş Belediye ve İBB Meclis Üyesi İnan Güney ve Selim Mataracı oldular.

CHP İstanbul eski İl Sekreteri Hakkı Sağlam, CHP Tuzla Belediye ve İBB Meclis Üyesi Ülkü Sakalar, CHP Ümraniye Belediye ve İBB Meclis Üyesi Özgür Durmuş ve Mustafa Yazıcı’nın Denetim Kurulu Üyeleri olarak seçildikleri Ülke Politikaları Vakfının Vakfı’nın 18. Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı ve Genel Kuruluna Eski Adalet Bakanı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Aysel Çelikel, CHP PM Üyeleri Burhan Şenatalar, Eren Erdem, Sevgi Kılıç, CHP PM eski Üyesi Buket Müftüoğlu, CHP İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Gülizar Emecan, Akif Hamzaçebi Zeynel Emre, Turan Aydoğan, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Aysemin Gülmez, CHP İstanbul eski İl Başkan Yardımcıları İsmail Polat, Hüseyin Özkahraman, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Temizel Yalınkılıç, CHP Beyoğlu İlçe Başkanı Ali Asker Ekici, CHP Arnavutköy eski İlçe Başkanı Ruhi Tuncel’de katılanlar arasında idiler.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Zeytinburnu 3. dönem Zeytinburnu Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan’da katıldıkları Ülke Politikaları Vakfı’nın 18. Genel Kurul Toplantısına İBB Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse, CHP Beyoğlu İlçe Başkan Yardımcısı Tuğba Güçtekin, CHP Gaziosmanpaşa eski İlçe Başkan Yardımcısı Ali Yıldırım, CHP Maltepe Belediye ve İBB Meclis Üyesi Yusuf Koçhan, CHP Beylikdüzü Belediye ve İBB Meclis Üyesi Nuri Aslan, CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Mesut Metin, CHP Beyoğlu Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Horlu, CHP Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi Ali Mesut Çelik ve de İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Hasan Hoşben, Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Başkanı Ertan Aksoy’da katılan isimlerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu