GündemYerel

Tanju Özcan’dan sığınmacılara son çağrı “Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Türkçe defalarca yazdık söyledik. Anlamadılar. Bizde hem iktidarın hem istilacıların anlayacağı dilden yazdık. Yeter Artık” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şehrin farklı bölgelerine Arapça ilanlar astırdı. Bilboard’daki ilanlarla ilgili sosyal medyadan açıklamada bulunan Özcan, “Türkçe defalarca yazdık söyledik. Anlamadılar. Bizde hem iktidarın hem istilacıların anlayacağı dilden yazdık. Yeter Artık” diye konuştu.

Özcan’ın isminin yazılı olduğu, ‘Bolu Belediyesi’nden geçici sığınmacılara son çağrı’ başlıklı Türkçe ve Arapça yazılan ilanda şu ifadeler yer aldı:

“Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yılardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu