Foto Galeri

SDD Yeni Yönetiminin CHP ziyareti

Ekim ayında genel kurulunu yaparak yönetimini yenileyen Sosyal Demokrasi Derneği (SDD), ilk yönetim kurulu toplantısının ardından ilk ziyaretini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptı.

CHP Genel Merkezinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın da katıldığı yaklaşık bir saat süren görüşmede düşüncelerini açıklayan SDD Genel Başkanı Sami Doğan gündemlerindeki ilk çalışmalarının “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” ve “Seçim Güvenliği” olduğunu ifade ederek “Sosyal demokrasinin dünyada da yeni tartışmalarla kendini yenilemeye çalıştığını söyleyen Doğan, “sosyal demokrat ideoloji her yerde insanların yaşam kalitesini yükseltmek ve demokrasinin yerleştirilmesi için çözümler arıyor” dedi.

 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yeni yönetimi ve Sami Doğan’ı kutladıktan sonra “önemli olan hızlı başlamak değil, istikrarlı ve sürekli bir çalışmayı yapabilmektir, sizden beklentim budur” diyerek   “Sosyal Demokrasi Derneği çalışmaları ve deneyimleriyle önemli çalışmalar yapabilecek kapasitededir, yeni dönemde başarılar diliyorum. Sizden beklentim özellikle gençlerle ilgili çalışmalar yapmanız. Gençlere sosyal demokrasinin iyi anlatılması lazım. Önümüzdeki sorunların çözümünün sosyal demokrat yaklaşımlarla olacağına ve ülkemizin geleceğe en iyi şekilde ancak bu anlayışla taşınabileceğine gençlerin inanması önemlidir. Ülkemiz büyük bir ekonomik çöküntü yaşıyor. Ekonomik kriz artık kriz noktasını aştı bir ekonomik buhrana dönüştü. Hepimizin önceliği bu ekonomik buhranın nasıl bir anlayışla aşılabileceğini düşünmek, bunun çözümleri üzerine çalışmak olmalıdır. CHP ekonomi masamız bu konuda çok büyük çaba sarfediyor, birlikte bu çalışmaları büyütmeliyiz. Bu sorunların çözümü öncelikle en kısa zamanda erken seçime gidilmesidir. Bu yönetim anlayışının değişmesi, Türkiye’nin demokratik süreçlerle yönetilmeye geçmesi ve yaralarını sarmaya başlamasıdır.”

Görüşmede CHP liderine üzerinde isminin yazılı olduğu bir kalem armağan eden SDD Genel Başkanı Sami Doğan, “umarım bu kalemle CHP’nin iktidarında önemli kararlara imza atarsınız” derken  Kemal Kılıçdaroğlu’nu 10 Aralık tarihinde verilecek olan “SDD İnsan Hakları Ödül Töreni”ne davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu