GündemVideo

Onursal Adıgüzel “Ne bir Vali ne bir Kaymakam bizim Malatyalılığımızı ölçemez”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, "Hepimiz Malatyalıyız. Ne bir Vali ne bir Kaymakam bizim Malatyalılığımızı ölçemez. Bu da bize ders olsun." dedi.

 

İstanbul Yenikapı’da fuar alanında gerçekleştirilen bu yıl 5’incisi düzenlenen “Arslantepe’den Yeditepe”ye Malatya tanıtım günlerine protokol krizi damga vurdu. Muhalefet partilerinin bazı temsilcilerinin protokole alınmak istenmemesi, oturma düzeniyle ilgili tartışmalarla başladı. MHP Milletvekilinin konuşması sonrası İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Bahadır Erdem’e söz verilmek istenmemesine üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel kürsüye gelerek Malatya Valiliğini ve Malatya Büyük Şehir Başkanını sert bir dille eleştirerek alandan ayrıldı.

“MALATYA’YA YAKIŞMAMIŞTIR”

Siyasi konuşmalara itiraz eden ve söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, “Değerli dostlar bu gün bu etkinlik Malatya’ya yakışmadı. Ben buraya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın selamını üzülerek getirdim. Ben bugün buraya Malatya Tanıtım günlerine gelirken çok farklı bir konuşma metni hazırlamıştım. Ben Malatyalıyım. Ben Buradan kürsüye çıkıp siyaset yapmaya gelmedim. Ben Malatya’dan İstanbul’a giderken gözyaşlarına hakim olamayan bir gençtim. Bu etkinlik Malatya’ya yakışmadı. Bugün Meclis’te grubu olan bir partinin Genel Başkan yardımcısını konuşturmamak Malatya’ya adet mi oldu değerli dostlar. Bu alanı bize tahsis eden Millet ittifakının Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamaoğlu’dur. Ama buraya Millet ittifakının genel başkan yardımcısını çıkarmayan kim? Maalesef Malatya Valisi. Bu Malatya’ya yakışmadı. Biz buraya Malatya’mızı ve kayısımızın güzelliğini tanıtmaya geldik. Burayı düzenlemek Valiliğemi kalmış. İşte halimiz bu değerli dostlar. Burada gördüğümüz Malatya’ya yakışmayan bir organizasyon. Kimse bizden fazla Malatyalı olamaz. Hepimiz Malatyalıyız. Kimse bizim Malatyalılığımızı ölçemez. Bu da bize ders olsun.” dedi ve alanı terk etti.

MHP Milletvekili Arzu Erdem‘in siyasi açıklamaları gerginliği arttırdı. Erdem “Rabbim bu zor zamanda vatanımıza, milletimize güç kuvvet versin. Ekmek kadar su kadar birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Şunu söylemek istiyorum. Malatyalı haine geçit vermeyecektir. Malatyalı terörist leşi kaldıranla bir olmayacaktır. Malatya’dan hain çıkmaz. Çıkarmayacaktır. 2023 seçimlerine gidiyoruz. Genel Başkanımızın dediği gibi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. MHP’ye de desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu