Gündem

Mehmet Oktay: Yüreğimiz yanmaya devam ediyor, yangın kontrol altına alınmış değil

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, "Yüreğimiz yanmaya devam ediyor, yangın kontrol altına alınmış değil. Karadan müdahalenin zorlaşmasına rağmen söndürme ekipleri aralıksız çalışmaya devam ediyor. Hedefimiz en azından hava aydınlanana kadar alevlerin büyümesini engellemek. Zor bir gece daha bizi bekliyor." dedi.

Muğla’nın Marmaris’e bağlı Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkiinde bugün akşam saatlerinde ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Rüzgârın etkisiyle hızla büyüyen yangına, helikopterlerin yanı sıra arazözler, iş makineleri ve çok sayıda orman işçisi ile müdahale edildi. Ancak hava kararınca helikopterli müdahale durduruldu.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sosyal medya hesabından “Değerli hemşerilerim, Akşam saatlerinde Bördübet mevkiinde orman yangını meydana geldi. Yangına tüm ekipler havadan ve karadan müdahalede bulunuyor. Tek amacımız bir an önce kontrol altına almak. Gelişimeler oldukça size bilgi vermeye devam edeceğiz” notuyla video paylaştı.

Oktay bir mesaj daha paylaşarak gece görüşlü helikopter talep etti. Oktay’ın açıklaması şöyle: “Hava kararmadan yapılan havadan müdahale maalesef şu anda yapılmıyor. Tek talebimiz gece görüşlü helikopterlerin acil olarak bölgeye gönderilmesi. Yoksa yine bir felaketle karşı karşıya kalacağız. Yetkililerin bu çağrımızı bir an önce duymasını bekliyoruz.” dedi.

Oktay daha sonra bir mesaj daha paylaşarak “Yüreğimiz yanmaya devam ediyor, yangın kontrol altına alınmış değil. Karadan müdahalenin zorlaşmasına rağmen söndürme ekipleri aralıksız çalışmaya devam ediyor. Hedefimiz en azından hava aydınlanana kadar alevlerin büyümesini engellemek. Zor bir gece daha bizi bekliyor.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, İzmir milletvekili Tuncay Özkan da sosyal medya hesabından paylaştığı orman yangını videosuna  “Marmaris’teki durum canımızı yakıyor” notunu düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu