Gündem

Mehmet Bölük Vefatının 15. yılı saygı ile…

CHP İstanbul eski İl Başkanı Mimar Mehmet Bölük vefatının 15. yıl dönümünde kabri başında anıldı.

2007 yılında iş için gittiği Ukrayna’da 13 Haziran 2007’de şaibeli bir trafik kazasında yaşamını kaybeden CHP İstanbul eski İl Başkanı Mimar Mehmet Bölük vefatının 15. yıl dönümünde 13 Haziran 2022 Pazartesi günü Karacaahmet Mezarlığındaki kabri başında anıldı.

Hatırlanacağı üzere Mehmet Bölük 2001 ve 2002’de yazdığı “Fazilet’in İstanbul Asalakları; BİT’ler, “ El Tayyip Nasıl Umut Oldu “ve “El Tayyip Rüzgardan Kasırga’ya” adlı kitaplarında Belediye olanaklarıyla kökten dinci siyaset, belediyeden Meclis’e taşınan AKP kadrosu, Müslüman örgütlerle ilişkileri, Taksim Meydanına cami, TSK’dan atılanlara kucak açılması, Atatürk’e hakaret edenlerin belediyeye alınması, ’şeriatçılar’ın şirketleşmesi ve kadrolaşma ve Erdoğan’ın mal beyanı, billboard, flaş, ağaç, personel taşıma, çöp, İSKİ, metro, kiralık araç, çamur barajı, sinek ilacı yolsuzlukları vs. gibi bugün unutulan bir çok yolsuzluk olayını kitaplaştırmıştı.

CHP İstanbul eski İl Başkanı Mimar Mehmet Bölük yılında iş için gittiği Ukrayna’da 13 Haziran 2007’de şaibeli bir trafik kazasında yaşamını kaybeden Mehmet Bölük anmasına CHP İstanbul Eyüp eski İlçe Başkanı, CHP İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı Lütfü Gündoğan, Haluk Akpek, CHP İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı CHP Fatih eski İlçe Başkanı Engin Öztan, 2014-2019 Dönemi CHP Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Abdullah Aydın, CHP Adalar İlçe Örgüt Üyesi Deniz Emin Tüfekçi, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Miyase İlknur, Mehmet Bölük’ün kardeşi Ahmet Bölük, Esat Aycibin ve Tahir Çelik’de katıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu