Foto Haber

Konaşlı halkı ayakta

TUZLA KONAŞLI HALKI TOKİ DAYATMASINA KARŞI… CHP TUZLA KONAŞLI HALKININ YANINDA

Konaşlı’nın bir bölümünde tapular verildiği halde Aydınlı bölgesinde olan tapulu binaların Orhanlı gecekondu önleme bölgesinde bırakılmasını ve TOKİ tarafından Akıllı Kent İmarı adı altında yapılmaya çalışılan planlar ile 0/46 kesintili ve arsaları parçalayarak barınma haklarının ellerinden alınmaya çalışıldığını ileri süren ve bölgeleri ile ilgili sorunları mahkemeye taşıyan bölge halkı 16 Temmuz 2020 Perşembe günü CHP Tuzla İlçe Başkanlığının bölge ile yaptığı basın açıklamasına büyük katılım gösterdiler.

Bölge halkının mahkemeye taşıdığı sorunların avukatlığını yaptığı için Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı tarafından hedef haline getirilen CHP Tuzla İlçe Başkanı Av. Eren Ali Bingöl konuyu sert bir dille eleştirirken bölge halkı adına söz alan vatandaşlar ise Eren Ali Bingöl’e sahip çıkarak kendisinin herhangi bir partiye mensup olmasının fark etmediğini belirterek “herkesin bir siyasal düşüncesi olabilir. Biz davalarımız nezdinde bize sahip çıkan avukatımız Eren Ali Bingöl’e yapılan parasal konudaki doğru olmayan söylemlere açıklık getirmek istiyoruz.

Bizi bu saatten sonra oy deposu olarak görmesinler ve bizi mağdur bırakanlar suçu avukatımıza atarak olayı kapatamazlar” derlerken Konaşlı Dayanışma Komisyonunun açıklaması Ebrar Sude Büber yaparken mahalle halkı adına Gülden Karataş ve Hasan Büber açıklamalarda bulundular. Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’ının kendilerine destek vermek yerine engelleyici tavırlar içinde “ beğenmiyorsanız gidin dava açın ama kazanacağınızı bilsem ben size avukat tutarım, Kimse TOKİ’ye karşı dava kazanamaz” diyerek sekter tavır sergilediğini belirtilen Konaşlı Dayanışma Komisyonu açıklamasında “iki yıldan beri süren bu sorunumuzu Tuzla’daki tüm siyasi partilerden rica ettik. Bize çözüm bulun dedik, hiç kimseyi ayırt etmedik” sözleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu